Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/13aac41a-4684-4575-9040-c80489f9e5ab.jpg Aleksander Knitter – Wyjątkowi sportowcy

Aleksander Knitter – Wyjątkowi sportowcy

Fot. Aleksander Knitter

Fotoreporter – obecnie freelancer, autor reportaży fotograficznych i dokumentalista projektów. Nagrodzony m.in. Grand Prix National Geographic, finalista Grand Press Photo oraz Gdańsk Press Photo.

Absolwent Studium Fotografii Artystycznej w Gdańsku oraz Policealnej Szkoły Sztuk Pięknych w Bydgoszczy. Od blisko 20 lat dokumentuje życie na Pomorzu, a zwłaszcza Chojnic i okolic. Obecnie działa jako niezależny freelancer. Jest poszukiwaczem fotograficznych przygód oraz wielbicielem decydującego momentu w fotografii. Lubi spotkania z ludźmi i spotkania o fotografii.

www.aleksanderknitter.pl

Instagram: fotoknitter

Projekt „Wyjątkowi sportowcy” miał na celu pokazanie zmagań niepełnosprawnych zawodników Olimpiad Specjalnych z województwa pomorskiego oraz przełamywanie ich własnych słabości podczas treningów i zawodów sportowych. Zawodnicy Olimpiad Specjalnych zawsze rywalizują zgodnie z mottem: „Pragnę zwyciężać, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”. Zwieńczeniem ich sportowych zmagań był start na najważniejszej imprezie – Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Katowicach i Chorzowie. Zdjęcia ukazują zawody Olimpiad Specjalnych na Pomorzu i na Śląsku.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.