Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Aktywny i pyszny pomysł na rodzinny weekend. Rajd Rowerowy Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny

Aktywny i pyszny pomysł na rodzinny weekend. Rajd Rowerowy Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny

Rajd Rowerowy Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny wiedzie atrakcyjnymi i urozmaiconymi okolicami Kościerzyny

Rowerzyści poznają tajniki zbioru kaszubskiej żurawiny oraz zasmakują w przygotowanych z niej daniach. Trasa dwudniowego rajdu obejmuje okolice Kościerzyny i jest okazją do aktywnego włączenia się w V Festiwal Żurawiny.

 

W rajdzie 1 i 2 września 2018 r. udział mogą wziąć całe rodziny – do wyboru będą trasy o różnym stopniu trudności i długości.

 

Przyroda na rowerze

Podczas Rajdu Rowerowego Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny będzie można bliżej poznać lokalną przyrodę oraz kulturę miejscowej społeczności. Bliskie sąsiedztwo okolicznych jezior i leśnej głuszy urozmaica ten krajobraz, sprawiając, że rowerzysta może jeszcze bardziej zagłębić się w kaszubskiej przyrodzie i poznać jej kwintesencję.

Trasa wiedzie atrakcyjnymi i urozmaiconymi okolicami Kościerzyny. W sobotę 1 września 2018 r. rajd podzielony będzie na dwa dystanse: trasę rodzinną (30 km) i dla zaawansowanych (60 km). Tego dnia zaplanowano wspólny piknik, zwiedzanie browaru w Kościerzynie, Muzeum Akordeonu i Muzeum Kolejnictwa, a wieczorem wszyscy wezmą udział w V Festiwalu Żurawiny i dożynkach w miejscowości Dobrogoszcz. Z kolei w niedzielę na uczestników czeka zwiedzanie Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie oraz wizyta na żurawinowych bagnach. Ze względu na dłuższy dystans (45 km), trasa polecana jest osobom dorosłym.

Rajd Rowerowy Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny nie ma charakteru otwartej rywalizacji i klasyfikacji Przejazd nadzorowany będzie przez doświadczonego przewodnika.

 

Rajd Rowerowy Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny

  • 1-2 września 2018 r., sobota-niedziela
  • Agroturystyka Gościna
  • Kaliska Kościerskie 34a
  • Kościerzyna
  • cena: 30-90 zł (więcej informacji i zgłoszenia na stronie LubimyRowery.pl)

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.