Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Aktywizacja społeczna i zawodowa. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w MOPS Gdynia

Aktywizacja społeczna i zawodowa. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w MOPS Gdynia

Warsztaty w MOPS Gdynia

Konsultacje z psychologiem i doradcą zawodowym, warsztaty, na których można zrobić coś z niczego, malowanie intuicyjne, taniec spontaniczny. Możliwość rozmowy z osobą z doświadczeniem kryzysu psychicznego, np. na temat chorowania, zdrowienia, radzenia sobie w trudnych sytuacjach – wszystko to od 19 do 21 maja 2017 r. podczas Dni Otwartych FE w Gdyni.

 

Wydarzenie jest organizowane w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Projekt Ekspert przez Doświadczenie jest realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni. Obejmuje mieszkańców Gdyni, osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego. Jego celem jest zwiększenie zatrudnienia osób dotkniętych i zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Projekt oferuje kompleksowe, długotrwałe wsparcie w procesie rehabilitacji społecznej i zawodowej, tj. wsparcie pracownika socjalnego, doradcy osoby niepełnosprawnej, psychologa, doradcy zawodowego, trenera pracy oraz kursy zawodowe.

19 maja 2017 r., piątek, godz. 12.00-18.00

godz. 12.00-14.00 – konsultacje z:

 • psychologiem,
 • doradcą ds. osób niepełnosprawnych,
 • trenerem pracy,
 • doradcą zawodowym,
 • pracownikiem socjalnym – tematyka spotkań związana jest z aktywizacją społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnością.

godz. 14.00-18.00 – warsztaty „Coś z niczego” – coś dla miłośników prac ręcznych – rozwijaj swoje zdolności manualne: wyszywanie, szydełkowanie, robienie przepięknych kartek okolicznościowych itp.

godz. 14.00-16.00 – warsztaty „Kolorowe przypinki” – zrób dla siebie przypinkę z własnym niepowtarzalnym wzorem i przekonaj się, jakie to proste

godz. 14.00-18.00 – żywa książka – spotkania z uczestnikami kursu „Ekspert przez doświadczenie” – każdy będzie miał możliwość rozmowy z osobą z doświadczeniem kryzysu psychicznego, np. na temat chorowania, zdrowienia, radzenia sobie w trudnych sytuacjach

 

20 maja 2017 r., sobota, godz. 11.00-17.00

godz. 11.00-17.00 – konsultacje z:

 • psychologiem,
 • doradcą ds. osób niepełnosprawnych,
 • trenerem pracy,
 • doradcą zawodowym,
 • pracownikiem socjalnym – tematyka spotkań związana jest z aktywizacją społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnością

godz. 12.00-13.00 – warsztaty „Taniec spontaniczny” to zabawa i wewnętrzna podróż w głąb siebie. To pozytywna praca z ciałem pozwalająca na uwolnienie tłumionych, często nieuświadomionych, emocji oraz na poznanie siebie. Gdy wsłuchujemy się w potrzeby naszego ciała, pozwalając mu na swobodny ruch w rytm muzyki, sprawiamy, że doświadcza ono relaksacji. Taniec spontaniczny to także wspaniała forma ekspresji dla osób, które lubią wprowadzać swoje ciało w stan ruchu.

godz. 14.30 – 15.30 – warsztaty „Odpręż się”, dotyczące poznania i doświadczenia różnych metod relaksacyjnych

 

21 maja 2017 r., niedziela, godz. 11.00-15.00

godz. 11.00-15.00 – konsultacje z:

 • psychologiem,
 • doradcą ds. osób niepełnosprawnych,
 • trenerem pracy,
 • doradcą zawodowym,
 • pracownikiem socjalnym – tematyka spotkań związana jest z aktywizacją społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnością

godz. 11.00-15.00 – warsztaty vedic art. Jest to rodzaj sztuki polegający na malowaniu intuicyjnym, dzięki któremu otwieramy serce, rozwijamy świadomość, kreatywność oraz pasję i komfort życia. Vedic art to praca z ciałem, umysłem, to spotkanie z samym sobą na wielu poziomach. Dzięki tej sztuce człowiek ma możliwość odkrycia w sobie potencjału i przebudzenia, kim w rzeczywistości jest.

 

Na wszystkie warsztaty oraz konsultacje obowiązują zapisy, konieczna wcześniejsza rezerwacja – liczba miejsc ograniczona.

Zobacz:  

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.