Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Akrobacje i salta nad Motławą, a także turniej smoczych łodzi. Zobacz, co ekstremalnego będzie się działo w niedzielę

Akrobacje i salta nad Motławą, a także turniej smoczych łodzi. Zobacz, co ekstremalnego będzie się działo w niedzielę

Blob Jump, Zdjęcie z Water Show 2017

Sześć elitarnych wodnych dyscyplin zaprezentują najlepsi zawodnicy w Polsce i na świecie. Na Motławie między Ołowianką a wyspą Spichrzów w niedzielę, 12 sierpnia 2018 r. rozpocznie się niezwykłe, wodne widowisko – Water Show Gdańsk 2018.

 

– W ramach Water Show Gdańsk odbędą się turnieje pokazowe rozgrywane symultanicznie we flyboardingu, wakeboardingu, blob jumpingu, splash divingu, jet ski freestyle i dragon boats – zapewnia organizator wydarzenia Kajetan Sikorski. 

 

Czy można fruwać nad Motławą?

Na flyboardzie po raz pierwszy w tej części globu wystąpi Suksan Tongthai – trzykrotny mistrz świata w kategorii Pro. Dzięki 300-konnym skuterom flyboardziści wzniosą się na kosmiczny pułap wysokości 20 metrów nad wodą. W trzech konkurencjach: flip challenge, battle i best trick staną do walki zawodnicy z top 10 na świecie i Polsce. Innowacyjna formuła zawodów zapewni przejrzyste zasady i emocje non stop.

Po raz pierwszy w Polsce ustawiony też będzie wyciąg do wakeboardingu z przeszkodami. Prawie 80-metrowa konstrukcja będzie rozpięta między Wyspą Spichrzów, a Ołowianką. 
W pokazowym turnieju wystąpią najlepsi w Europie riderzy i powalczą w konkurencjach freestyle i best trick. Nad przebiegiem zawodów czuwać będzie Rafał Płaza, utytułowany zawodnik i zarazem konstruktor wakeparków. 

Ludzka katapulta – blob. Gigantyczna poducha stanie na wodzie przy Narodowym Muzeum Morskim. Zasada działania jest prosta. Zawodnik leży na poduszce, czekając na wystrzał, dwie osoby skaczą z wysokości na poduchę i wybijają go nawet na 12 metrów. Ewolucje, jakie można wykonywać w locie, są praktycznie nieograniczone. Od salt, pojedynczych, podwójnych, potrójnych poprzez obroty. – Podaczas Water Show Gdańsk rywalizujemy w konkurencji best trick. Udział biorą kobiety i mężczyźni – tłumaczy finalista mistrzostw świata w akrobatyce gimnastycznej Artur Zakrzewski.

Ponadto, w tegorocznym programie Water Show Gdańsk znalazły się takie dyscypliny jak splash diving, czyli tzw. skoki na bombę z wysokości 6 metrów, w której udział może wziąć każdy, kto wcześniej przeszedł video kwalifikacje. 

 

Wyścigi smoczych łodzi i parada zwycięzców

– Dla fanów rywalizacji zespołowej przygotowaliśmy turniej smoczych łodzi. Popularne dragony zmierzą się w trzej konkurencjach: sprint na dystansie 200 m, wyścig po okręgu i przeciągnie – dodaje Włodzimierz Szmyd, prezes klubu MRKS Gdańsk. 

Ale to nie wszystko! W programie przewidziano również Night Led Show, czyli nocną paradę zwycięskich zawodników z efektami specjalnymi. Stroje ledowe, akcesoria pirotechniczne to tylko niektóre z niespodzianek. Tego widowiska nie można przegapić.

 

Water Show Gdańsk 2018

  • 12 sierpnia 2018 r., niedziela, godz. 15.00-22.00
  • Długie Pobrzeże
  • Gdańsk
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.