Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/4ebe7f27-5791-4356-b2df-c5a8c70ab2c4.jpg Agnieszka Wołodźko – W moim imieniu, w ich imieniu

Agnieszka Wołodźko – W moim imieniu, w ich imieniu

Fot. Marek Wołodźko

Artystka, kuratorka i badaczka kultury. W swojej twórczości zajmuje się sztuką w przestrzeni publicznej, sztuką zaangażowaną, fotografią, instalacją, ceramiką, pracami dźwiękowymi i akcjami.

Studiowała na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego oraz Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obroniła doktorat na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Realizuje warsztaty dla różnych grup społecznych, publikuje teksty o sztuce i kulturze współczesnej.

https://agawolodzko.wixsite.com/oooo

http://www.wolodzko.art.pl/

Wystawa indywidualna „W moim imieniu, w ich imieniu” odbyła się w warszawskiej galerii Nowe Miejsce w 2017 roku. Jej tematem była próba poszukiwania sposobów komunikowania i prezentacji jednego z najbardziej znaczących zjawisk określających bieżące dziesięciolecie: wielkiej wędrówki ludów, stawiających państwa Europy wobec nagłych i nieprzewidzianych wyzwań.

Artystka, będąc odbiorcą medialnych informacji dotyczących tego tematu, jak również mając bezpośredni kontakt z konkretną społecznością imigrantów, postawiła sobie pytanie: w jaki sposób można wyobrazić sobie i przekazać problemy i emocje osób bezpośrednio uwikłanych w te zdarzenia? Czy działania twórcy w polu sztuki mogą w najmniejszym chociaż stopniu wpłynąć na status quo? W ramach wystawy konstruowanie subiektywnej narracji skonfrontowane było z dokumentacją projektu realizowanego w Aarhus.

https://pomiedzysztukaazyciem.home.blog/

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.