24 pomorskich przedsiębiorców, 16 młodych fryzjerów i barber i 4 bursztynników zostało wyróżnionych przez marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka i wojewodę pomorskiego Dariusza Drelicha.
Młodzi, zdolni rzemieślnicy zostali docenieni za kreatywność, innowacyjność i talent. Podziękowano również pomorskim przedsiębiorcom za tworzenie nowych miejsc pracy.
W Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku, 6 kwietnia 2017 r. zostały wręczone listy gratulacyjne dla regionalnych przedsiębiorców za działalność społeczną, charytatywną, szkoleniową i gospodarczą.
– Pragniemy zaoferować naszą wiedzę i doświadczenie płynące z codziennego prowadzenia działalności gospodarczej oraz funkcjonowania organizacji samorządu gospodarczego do wykorzystania w pracach legislacyjnych – powiedział Wiesław Szajda, prezes Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
Listry gratulacyjne za wkład w rozwój samorządu gospodarczego i pielęgnowanie rzemieślniczych tradycji, za działalność charytatywną i społeczną otrzymali:
- Krystyna Błażewicz
- Jan Dzikowski
- Andrzej Dziubek
- Brunon Gajewski
- Mariusz Gwóźdź
- Marek Jendruszewski
- Waldemar Karpiński
- Barbara Kłos
- Grzegorz Knitter
- Jarosław Mikołajczyk
- Edmund Niklas
- Ryszard Perzanowski
- Zbigniew Stojałowski
- Tadeusz Sychowski
- Piotr Waga
- Zenon Wolny
- Wojciech Zwiernik
Listry gratulacyjne za działalność szkoleniową i społeczną otrzymali:
- Ewa Białogłowska
- Dagmara Kleszcz
- Joanna Kuzas-Jakuszewka
- Henryk Mosiejko
- Waldemar Sawa
Listry gratulacyjne za intensywny rozwój, nowoczesność i profesjonalizm zarządzania firmą otrzymali:
- Steffen Zimny – prezes Zarządu Firmy Steico
- Tadeusz Zdunek – prezes Grupy Zdunek sp. z o.o.
Doceniono też młodych fryzjerów, którzy coraz częściej zdobywają międzynarodowe uznanie.
– Cieszę się, że szkolnictwo zawodowe powraca, a nawet przeżywa rozkwit – tymi słowami zwrócił się marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk do młodych fryzjerów i barberów, a także ich nauczycieli. – A wyróżnienia, które mam okazję wręczać świadczą o wysokim poziomie i coraz lepszym kształceniu Was, przyszłych stylistów – dodał marszałek.
Mistrzostwa Polski we fryzjerstwie 2016
- kategoria juniorzy – Olga Stodulska – I wicemistrz Polski we fryzjerstwie damskim oraz Międzynarodowy Mistrz Wali, mistrz szkolący Joanna Kuzas-Jakuszewska
- kategoria seniorzy – Elżbieta Kozłowska – I miejsce „fryzura z rozpuszczonych długich włosów” oraz I miejsce „włosy spięte do góry” we fryzjerstwie damskim
- Wojciech Karwat – mistrz Polski w barberingu
52. Wojewódzki Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego
- Dominika Szutko – I miejsce uczesanie fryzury wieczorowej z długich włosów, mistrz szkolący Elżbieta Kozłowska
- Magdalena Piecek – II miejsce uczesanie fryzury wieczorowej z długich włosów, mistrz szkolący Dagmara Kleszcz
- Ewa Plichta Gdańsk – II miejsce uczesanie fryzury wieczorowej pokonsumenckiej, mistrz szkolący Piotr Pieper
uczniowie Henryka Mosiejki – mistrza szkolącego z Wejherowa
- Natalia Bilińska – I miejsce wyciskanie fal na mokro
- Maria Czereda – I miejsce uczesanie fryzury konsumenckiej (dzienna) oraz I miejsce uczesanie fryzury wieczorowej po konsumenckiej oraz IV miejsce Mistrzostwa Polski Fryzjerstwa Polskiego Junior Fryzjerstwo Damskie
- Aleksandra Grzenkowicz – II miejsce wyciskanie fal na mokro
- Marta Jereczek – II miejsce wyciskanie fal na mokro oraz III miejsce uczesanie fryzury klasycznej we fryzjerstwie męskim
- Joanna Tempska – II miejsce Uczesanie fryzury konsumenckiej i III miejsce uczesanie fryzury wieczorowej z długich włosów
- Justyna Konkol – III miejsce czesanie fryzury konsumenckiej oraz III miejsce uczesanie fryzury wieczorowej po konsumenckiej
- Kewin Karczewski – fryzjerstwo męskie I miejsce modelowanie długich włosów oraz I miejsce uczesanie fryzury klasycznej
- Klaudia Melcer – fryzjerstwo męskie II miejsce modelowanie długich włosów oraz II miejsce uczesanie fryzury klasycznej
Otwarty Konkurs Międzyszkolny Open Hair Cup 2016 – I miejsce 3-osobowe drużyny
- Anna Rydlewska
- Wioleta Zybert
- Natalia Podgórska
Szkoły – za mistrzowskie przygotowanie młodzieży do konkursów branżowych
Otwarty Konkurs Międzyszkolny Open Hair Cup 2016
- Beata Wierzba – dyrektor Pomorskich Szkół Rzemiosł w Gdańsku– I miejsce 3-osobowe drużyny
- Grzegorz Urowski – dyrektor Powiatowego – II miejsce 3-osobowe drużyny Zespołu Szkół nr 3 w Kościerzynie
- Dorota Bajor – dyrektor Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu– III 3-osobowe drużyny
Wyróżniono także bursztynników i rzemieślników.
Ogólnopolski Konkurs „Bursztynowe Rzemiosło” 2016
- kategoria seniorzy – Leszek Jerzy Sobiech – I miejsce za pracę „Owoce morza”
- Agnieszka Mroczkowska – II miejsce za pracę „Nawigator Bursztynnika” oraz wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Złoto i Srebro w Rzemiośle 2016 za pracę „Skarabeusze odkrywcy Tutenchamona”
- Krystian Pisarski – II miejsce za pracę „Nautilus”
- Marcin Motog – III miejsce za pracę „Bursztynowe upojenie”
Złoto i Srebro w Rzemiośle 2016 r.
- kategoria seniorzy – Kornel Krajewski – III miejsce za pracę „Pryzmat 39″
Wojewódzki Turniej w Lutowaniu Ręcznym w 2016 r.
- Dawid Potęga – II miejsce