Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
9 zagranicznych i 10 polskich amatorskich zespołów folklorystycznych. Festiwalowe gwiazdy – Szymon Chodyniecki i De Mono

9 zagranicznych i 10 polskich amatorskich zespołów folklorystycznych. Festiwalowe gwiazdy – Szymon Chodyniecki i De Mono

Zespół z Meksyku

Barwne korowody na początek i zakończenie międzynarodowego spotkania muzyczno-tanecznego. Występy na scenach w 6 miejscowościach. Kiermasz twórców ludowych.

 

Popatrzeć i posłuchać zespołów biorących udział w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata” można od 25 do 29 lipca 2018 r.

 

Sceny w różnych miejscowościach

Na scenach Brus, Konarzyn, Kościerzyny, Wdzydz, Wiela i Chojnic wystąpią barwne grupy folklorystyczne z 9 krajów: Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Macedonii, Meksyku, Niemiec, Rosji, Turcji, a także polskie zespoły folklorystyczne z Kaszub: Zespół Pieśni i Tańca Kościerzyna z Kościerzyny, Kaszuby z Wiela i Karsina, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chojnickiej Kaszuby z Chojnic oraz Kaszubski Zespół Folklorystyczny Krëbane, Młodzi Krëbane, Dzôtczi, Purtki, Gwiżdże, Krebanulczi i Małe Krebanulczi z Brus.

Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata rozpoczną się barwnym korowodem, który 25 lipca 2018 r. o godz. 19 przejdzie ulicami Wiela na scenę przy jeziorze, gdzie rozpocznie się koncert inauguracyjny. Przez kolejne dni goście z zagranicy, z kraju oraz gospodarze będą występować równolegle na kilku scenach w całym regionie. To wspaniała okazja, by podziwiać kulturę z różnych miejsc kuli ziemskiej, a jednocześnie zaprezentować i zareklamować nasz folklor.

 

 

Atrakcje i koncerty gwiazd

Festiwalowe dni bogate będą w wiele imprez towarzyszących. Koncert zespołów Szymona Chodynieckiego i De Mono odbędzie się w piątek, 27 lipca na placu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Brusach. Miłośnicy ludowej twórczości artystycznej i kultury kaszubskiej, 29 lipca spotkają się podczas Jarmarku Zaborskiego. Od godz. 10 ulica Józefa Chełmowskiego w Brusach będzie miejscem kiermaszu i pokazów sztuki. Nie zabraknie specjałów kuchni ludowej – każdy znajdzie coś pysznego.

 

Zakończenie festiwalu

Festiwal zakończy się 29 lipca koncertem finałowym na placu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Brusach. Wcześniej, o godz. 18, zostanie odprawiona ekumeniczna msza święta w kościele pw. Wszystkich Świętych w Brusach. Następnie uroczysta parada uczestników wyruszy ulicami miasta w stronę stadionu.

 

Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata”

  • 25-29 lipca 2018 r., środa-niedziela
  • Brusy
  • Konarzyny
  • Kościerzyna
  • Wdzydze
  • Wiele
  • Chojnice

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Międzynarodowego Festiwalu Folkloru na Facebooku

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.