Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/ef05301c-75c2-4615-a37f-c2144b2a1026.jpg 9. Rybie Oko w Słupsku. Biennale czeka na młodych i zdolnych twórców. Grand Prix wynosi 25 tys. zł

9. Rybie Oko w Słupsku. Biennale czeka na młodych i zdolnych twórców. Grand Prix wynosi 25 tys. zł

W galerii ludzie ogladają obrazy

Jesteś młodym i kreatywnym artystą? Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku zaprasza do udziału w 9. edycji konkursu Biennale Sztuki Młodych „Rybie Oko".

 

Zgłoszenia można nadsyłać do 20 czerwca 2017 r. Nagrodą główną jest 25 tys. zł oraz indywidualna wystawa w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.

 

Kto może się zgłosić?

Konkurs „Rybie Oko” adresowany jest do artystów, którzy nie przekroczyli 35 roku życia. Mogą w nim brać udział profesjonalnaliści, jak i absolwenci studiów licencjackich oraz magisterskich artystycznych uczelni wyższych w Polsce.

Jury w składzie: Sebastian Cichocki, Adam Mazur, Piotr Stasiowski oraz przedstawiciele organizatora – Edyta Wolska i Roman Lewandowski oceni nadesłane prace.

 

Jakie są nagrody?

Nagrodą główną jest Grand Prix, które wynosi 25 tys. zł. Laureat otrzyma też zaproszenie na miesięczną rezydencję w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce. Organizator zapewnia także pokrycie kosztów pobytu i utrzymania oraz indywidualną wystawę w BGSW.

  • nagroda marszałka województwa pomorskiego 
  • nagroda prezydenta Słupska w wysokości – 1 tys zł (za projekt realizacji obiektu w przestrzeni publicznej miasta Słupsk)
  • nagroda burmistrza Ustki – 3 tys zł
  • nagroda Banku Spółdzielczego w Ustce – 1 tys zł
  • nagroda Towarzystwa Budownictwa Społecznego – 1 tys. zł

 

Historia konkursu

Biennale Sztuki Młodych „Rybie Oko” jest jednym z najstarszych w Polsce przeglądów młodej sztuki i jedynym, który dzięki otwartej formule programowej oferuje publiczności prezentację dzieł artystycznych wykonanych we wszystkich mediach. Pierwsze spotkanie artystów odbyło się w 2001 r.

Celem biennale jest promocja młodych i kreatywnych artystów, którzy na polu sztuki będą dyskutować z krytykami i teoretykami sztuki, kuratorami, a także szeroką publicznością. Podczas biennale odbywają się spotkania oraz panele dyskusyjne. W 2017 r. biennale zostanie zorganizowane w przestrzeniach wystawienniczych Galerii Kameralnej i Baszty Czarownic w Słupsku, a także Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.

Harmonogram konkursu: 

  • nadsyłanie zgłoszeń – do 20.06.2017 r.
  • wybór finalistów – do 15.07.2017 r.
  • a autoprezentacja finalistów przed członkami Jury – 4.10.2017 r.
  • otwarcie biennale, ogłoszenie decyzji jury i rozdanie nagród – 5.10.2017 r.
  • termin zakończenia wystawy –10.12. 2017 r.

Zobacz: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku

Rybie Oko_Baner

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.