Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
7.03 – Koronawirus – stanowiska w Szpitalu Zakaźnym w Gdańsku

7.03 – Koronawirus – stanowiska w Szpitalu Zakaźnym w Gdańsku

7.03 - Koronawirus - stanowiska w Szpitalu Zakaźnym w Gdańsku

Koronawirus – stanowiska w Szpitalu Zakaźnym w Gdańsku

Dziś rano członkini Zarządu Agnieszka Kapała-Sokalska wraz z przedstawicielami Departamentu Zdrowia była w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, gdzie – zgodnie z wytycznymi Wojewody – ma być zabezpieczonych sześć stanowisk/łóżek w standardzie intensywnej terapii.

Celem spotkania była ocena stopnia zaawansowania przygotowania oddziału do przyjęcia pacjentów i koordynacji działań Szpitala Zakaźnego i UCK, jako placówki wyznaczonej przez Wojewodę na „ośrodek koordynujący stanowiska intensywnej terapii”. W wizycie uczestniczył też m.in. rektor GUMed, prof. dr hab. Marcin Gruchała, Prezes Spółki Szpitale Pomorskie oraz personel medyczny, techniczny i epidemiologiczny obu placówek.

Obecnie w Szpitalu Zakaźnym udało się przygotować cztery wydzielone stanowiska, a wszystkie sześć będzie w pełni gotowych do wtorku.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.