Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
62. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. Wakacyjne koncerty w Oliwie

62. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. Wakacyjne koncerty w Oliwie

Jean-Christophe Geiser

W katedrze oliwskiej odbędzie się 17 recitali organowych na wspaniałym zabytkowym instrumencie z XVIII wieku. Koncerty trwają od czerwca do sierpnia we wtorki i piątki o godz. 20.00. Pierwsza uczta dla melomanów w piątek, 28 czerwca 2019 r. Wstęp – wolny.

 

Podczas dwóch miesięcy będzie można usłyszeć m.in. utwory Bacha, Moniuszki, Bruhns, a ze współczesnych kompozytorów Morricone.

Terminy koncertów:

  • lipiec: 2, 5, 9, 12, 16, 19, 23, 26 i 30
  • sierpień: 2, 6, 9, 13, 16, 20, 23 i 27

 

Już po raz 62.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej jest jednym z trzech najstarszych festiwali muzycznych w Polsce. Po raz kolejny muzyka organowa zabrzmi w zabytkowej, gdańskiej Katedrze Oliwskiej. Podczas koncertów festiwalowych kunszt artystyczny zaprezentują najwybitniejsi przedstawiciele gatunku, organiści – wirtuozi różnych narodowości i generacji ze światowych i europejskich ośrodków muzycznych, jak i artyści rodzimi. Melomani będą mieli szansę usłyszeć mistrzowskie wykonania zaproszonych artystów w różnorodnym, przystępnym repertuarze różnych epok i styli muzycznych, w tym premiery światowe i kompozycje do tej pory w Polsce nie prezentowane.

 

62. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej

  • 28 czerwca – 27 sierpnia 2019 r., wtorki, piątki, godz. 20.00
  • archikatedra oliwska
  • ul. Biskupa Edmunda Nowickiego 5
  • Gdańsk
  • Bilety: 15-25 zł
  • Bilet rodzinny: 55 zł

Zobacz: Polska Filharmonia Bałtycka

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.