Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/ecf817d5-25f8-4b4d-a179-fb393d4551cf.jpg 350 tatuatorów, Białas x Lanek, Guzior, Booze & Glory. Jubileuszowy Tattoo Konwent

350 tatuatorów, Białas x Lanek, Guzior, Booze & Glory. Jubileuszowy Tattoo Konwent

Tattoo Konwent

Festiwal tatuażu i muzyki. Pokazy sztuk alternatywnych, mody, barberzy i atrakcje ze stref specjalnych oraz przygotowane specjalnie dla fanów tatuażu.

 

W gdańskiej hali AmberExpo, 28 i 29 lipca 2018 r. odbędzie się 26. odsłona Tattoo Konwent – festiwalu tatuażu i muzyki. Dla Trójmiasta to 10. jubileuszowa edycja. Tegoroczny cykl imprez odbywa się pod hasłem „Dołącz do rodziny”.

 

Realistyczny, neo-tradycyjny, graficzny, geometryczny – konkurs

W tegorocznej edycji weźmie udział 350 tatuatorów z całego kraju i zagranicy. Będzie można zobaczyć artystów przy pracy. Tatuaże – te powstałe na konwencji, jak i wcześniej – można zgłaszać w 11 kategoriach (m.in. najlepszy tatuaż realistyczny, neo-tradycyjny, tradycyjny, graficzny/geometryczny czy związany z morzem) do festiwalowych konkursów. Wśród atrakcji związanych z tatuażem znajdzie się „Dziarka w ciemno”, w której wezmą udział uczestnicy posiadający Tattoo Bilet. Wytatuowany wzór i artystę zobaczą, gdy dzieło będzie skończone. Będzie też specjalny konkurs dla rodziców, w którym nagrodą główną będzie darmowy tatuaż wykonany na bazie rysunku ich pociech. W ramach akcji „Dzieciaki dziarają”, wyłonione zostaną najładniejsze prace w trzech kategoriach wiekowych: do lat 3, 6 i 10. W konkursie nagrodzeni zostaną nie tylko rodzice, młodzi uczestnicy otrzymają nagrody rzeczowe oraz specjalną statuetkę, taką samą jak tatuatorzy biorący udział w konkursach.

 

 

Muzyka i sztuka

Stałą atrakcją konwentów są koncerty. W niedzielę fani hip-hopu słuchać będą takich wykonawców, jak Białas x Lanek oraz Guzior. Dla miłośników cięższych klimatów pierwszego dnia zagra streetpunkowy skład Booze & Glory, a także wrocławski zespół Prawda. Na scenie festiwalowej odbędą się także pokazy sztuk alternatywnych. Tradycyjnie, nie zabraknie stref specjalnych. Podczas targów mody będzie można kupić oryginalną odzież i dodatki autorstwa niezależnych młodych projektantów. Ciekawe ubrania znajdą się także na konwentowym stoisku odzieżowym.

 

Inne rozrywki

Fani motoryzacji obejrzą oldschoolowe pojazdy w strefie motoryzacyjnej. Zobaczą również na żywo, jak składa się customowy motocykl. Osoby zainteresowane samym procesem tatuowania znajdą coś ciekawego w boksie BananaINK, gdzie za pomocą profesjonalnej maszynki własnoręcznie można wydziarać banana. O elegancki wygląd odwiedzających konwencję panów zadbają barberzy stacjonujący w strefie BarberExpo. Nie zabraknie też foodtracków i strefy chill.

 

Familijny konwent

Tegoroczne edycje Tattoo Konwent odbywają się pod hasłem: „Dołącz do rodziny”. Motyw przewodni ma zachęcić do udziału w wydarzeniu całe rodziny, które coraz częściej decydują się spędzić weekend na konwencji. Hasło podkreśla również otwarty charakter imprezy. Na najmłodszych uczestnikach czeka strefa animacyjna z ciekawymi i kreatywnymi atrakcjami. Dla rodziców i dzieci przygotowano specjalne pakiety biletów i darmowe wejściówki dla najmłodszych i najstarszych uczestników festiwalu.

 

Jubileuszowa edycja

Tattoo Konwent w Gdańsku pierwszy raz odbył się 10 lat temu w Centrum Stocznia Gdańska. – Pomysł na organizację konwencji tatuażu powstał w trochę innej rzeczywistości niż ta, w której tatuaż funkcjonuje aktualnie. Mówimy o okresie, gdy branża tatuatorska w Polsce dopiero się rozwijała. Istniało dużo mniej salonów, a dla uczestników wydarzenia konwent stał się niepowtarzalną okazją, by umówić się na sesje do wybitnych artystów, którzy na co dzień pracowali na drugim krańcu Polski czy w innym kraju. Tatuaż wówczas był również bardziej stygmatyzowany społecznie niż dzisiaj – opowiada Marcin Pacześny, główny organizator cyklu Tattoo Konwent. – Dziś Polska może pochwalić się ogromną liczbą aktywnie działających salonów i rozpoznawalnych artystów, których tatuaże chcą nosić tysiące osób, także z zagranicy – dodaje organizator.

 

 

Tattoo Konwent

  • 28 i 29 lipca 2018 r., sobota-niedziela
  • AmberExpo
  • ul. Żaglowa 11
  • Gdańsk-Letnica
  • bilety: 38-225 zł

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Tattoo Konwent

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.