Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
300-milionowa złotówka dla pomorskich przedsiębiorców. Pomorski Fundusz Pożyczkowy działa już od 14 lat

300-milionowa złotówka dla pomorskich przedsiębiorców. Pomorski Fundusz Pożyczkowy działa już od 14 lat

Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego Jan Kleinszmidt w zakładze Remix w Niezabyszewie

Atrakcyjne pożyczki bez dodatkowych opłat i prowizji. Mikro- i małe przedsiębiorstwa mogą otrzymać nawet 300 tys. zł. Wsparcie dla pomorskich przedsiębiorców przekroczyło już 300 mln zł. Jubileuszową pożyczkę otrzymała firma Remix z Niezabyszewa w gminie Bytów.

 

Podpisanie umowy pożyczki przez Zakład Produkcyjny Remix z Niezabyszewa miało dodatkowy symboliczny wymiar. Przekroczona bowiem została kwota 300 mln wsparcia dedykowanego dla sektora MŚP, udzielonego przez Pomorski Fundusz Pożyczkowy. Z tej okazji Jan Kleinszmidt, przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego, wręczył przedsiębiorstwu list gratulacyjny.  

 

Ponad 300 mln pożyczek

Łączna wartość pożyczek udzielonych przez fundusz przekroczyła już 300 mln zł. Pieniądze dostępne są między innymi dla start-upów. Pożyczki udzielane są na bardzo atrakcyjnych warunkach, a roczne oprocentowanie wynosi od 0,93 proc. Przedsiębiorcy rozpoczynający działalność mogą też skorzystać z pożyczek z unijnego Programu operacyjnego Kapitał Ludzki. – Takie podmioty mają często problemy z dostępem do kredytów bankowych. A dla nas tacy klienci są szczególnie istotni – powiedziała Aneta Grzębska, prezes Zarządu Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego.

 

Pomorski Fundusz Pożyczkowy

Pomorski Fundusz Pożyczkowy  został powołany w 2004 roku z inicjatywy samorządu województwa pomorskiego. Jest wiodącym pośrednikiem pożyczkowym w regionie. – Ważnym elementem potencjału Pomorza są mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa. Łącznie to ponad 80 proc. podmiotów gospodarczych na Pomorzu – powiedziała Aneta Grzębska.  – Obecnie udzielamy wsparcia finansowego ze środków unijnych oraz środków własnych samorządu województwa pomorskiego. Na szczególną uwagę zasługuje również Pożyczka na Zatrudnienie, która wspiera proces poszukiwania i podnoszenia kwalifikacji pracowników – dodała. Pożyczki mogą wynieść nawet do 750 tys. zł. Biura funduszu znajdują się nie tylko w Gdańsku, są w kilkunastu punktach na terenie całego województwa. Dzięki temu z oferowanych pożyczek w zdecydowanej większości korzystają przedsiębiorcy z terenów poza aglomeracją Trójmiasta

 

Święto w Niezabyszewie

Do grona firm korzystających z preferencyjnych pożyczek dołączyła teraz firma Remix z Niezabyszawa. –  Cieszę się, że z oferty funduszu skorzystał kolejny podmiot. Jestem przekonany, że zarówno środki unijne, jak i samorządu województwa, które są dostępne w ramach funduszu, wyraźnie wzmacniają potencjał pomorskich firm – zaznaczył Jan Kleinszmidt, przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego. Zakład zajmuje się produkcją mebli. – Nasza firma powstała z myślą o tych, którzy stawiają na wygodę i praktyczność mebli. Pieniądze, które właśnie uzyskaliśmy, przeznaczymy na zakup innowacyjnej okleiniarki, co znacząco unowocześni nasz park maszyn – poinformowała Regina Wnuk-Lipińska, właścicielka firmy Remix.   

 

Aktualna oferta pożyczek, realizowane projekty oraz dane kontaktowe do punktów PFP znajdują się na stronie Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.