Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
29.08 – Urząd Marszałkowski bez plastiku

29.08 – Urząd Marszałkowski bez plastiku

29.08 - Urząd Marszałkowski bez plastiku

Urząd Marszałkowski bez plastiku

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego włącza się aktywnie w działania proekologiczne. Od dwóch miesięcy pracownicy urzędu nie korzystają już z plastikowych butelek z wodą. Zostały one zastąpione szklanymi dzbankami. Z urzędu znikają też plastikowe naczynia i sztućce.

Dzięki tej decyzji każdego roku do Urzędu Marszałkowskiego nie będzie trafiać ok. 20 tys. plastikowych butelek. Tekturowych odpowiedników doczekały się również plastikowe talerzyki, kubeczki i sztućce, których urząd zamawiał rocznie ok. 23 tys. sztuk (kubeczki i filiżanki 13 tys. sztuk, mieszadełka – 6 tys. sztuk, talerzyki –  1,2 tys. sztuk, sztućce – 2,9 tys. sztuk).

– Chcemy być coraz bardziej ekologiczni na co dzień, ale również – kształtować świadomość ekologiczną. Dlatego zaproponowaliśmy naszym pracownikom udział w grupie doradczej, która realizować będzie działania z zakresu ekologii w urzędzie oraz najbliższym środowisku lokalnym. Liczymy, że urzędnicy zaangażują się w realizację kolejnych inspirujących pomysłów dotyczących np. redukcji ilości odpadów, optymalizacji zużycia energii, czy korzystania z materiałów ekologicznych podczas świadczenia usług – tłumaczy Anna Drewnowska, dyrektor Departamentu Organizacji UMWP.

Przypomnijmy, że od ubiegłego roku Urząd Marszałkowski promuje ekologiczny styl życia, zachęcając pracowników do korzystania z dojazdu do pracy rowerem. Urzędnicy na dwóch kółkach otrzymują dodatek rowerowy w wysokości 70,00 zł brutto miesięcznie za co najmniej 15 dni dojazdów rowerem do pracy.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.