Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
28.06 – Raj dla czytelników rusza 1 lipca

28.06 – Raj dla czytelników rusza 1 lipca

28.06 - Raj dla czytelników rusza 1 lipca

Raj dla czytelników rusza 1 lipca

Już w najbliższą niedzielę  po raz kolejny ruszy projekt Biblioteka na Plaży. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku wraz z Gdańskim Ośrodkiem Sportu przygotowała dla plażowiczów specjalne biblioteczki, które będzie można znaleźć przy gdańskich kąpieliskach.

Biblioteka na plaży to świetne rozwiązanie dla moli książkowych, których ciężko oderwać od lektury. Na gdańskich kąpieliskach staną oznaczone regały, z których będzie można wybierać spośród wielu tytułów. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie od literatury pięknej, poprzez powieści obyczajowe, romanse, wciągające thrillery, przygodowe fantasy i science fiction. Przygotowano także książki dla najmłodszych, a także propozycje dla zagranicznych turystów (angielski, niemiecki i rosyjski).

Żeby wypożyczyć książkę wystarczy wziąć ją z regału, a po przeczytaniu odłożyć na miejsce. Chętni mogą też dokładać na półki własne pozycje. WiMBP w Gdańsku również będzie na bieżąco monitorować sytuację i uzupełniać zbiory nowymi tytułami. Tegoroczna edycja „Biblioteki na Plaży” potrwa od początku lipca do końca sierpnia.

Lokalizacje bibliotek plażowych:

  • Jelitkowo, wejscie nr 72 – Bar plażowy
  • Jelitkowo, wejście nr 65 – Tawerna Klipper
  • Jelitkowo, wejście nr 63 – Bar plażowy
  • Molo Brzeźno, wejście nr 52 – Bar plażowy
  • Dom Zdrojowy Brzeźno, wejście nr 41 – Tawerna Dom Zdrojowy
  • Stogi, wejście nr 26 – Obiekt Służb Ratowniczych
  • Sobieszewo, wejście nr 16 – Obiekt Służb Ratowniczych
  • Orle, wejście nr 11 – Obiekt Służb Ratowniczych

Miłej lektury!

Dorota Patzer

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.