Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
28.06 – Calineczka w Nowym Dworze Gdańskim

28.06 – Calineczka w Nowym Dworze Gdańskim

28.06 - Calineczka w Nowym Dworze Gdańskim

W poniedziałek 1 lipca o godzinie 9.00 odbędzie się otwarcie Żłobka Calineczka w Nowym Dworze Gdańskim (ul. Kościuszki 25). Dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pojawi się 60 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. W poniedziałkowej uroczystości weźmie udział członek zarządu Józef Sarnowski.

Projekt “Mamo, tato! Wracaj do pracy!” skierowany jest przed wszystkim do rodziców którzy przerwali karierę zawodową ze względu na urodzenie dziecka lub przebywają na urlopach wychowawczych.

Dofinansowanie pozwoliło wykonać prace remontowo-budowlane w czterech  salach oraz sali przeznaczonej do rozwoju fizycznego dzieci. Sale są  wyposażone w niezbędny sprzęt, pomoce dydaktyczne i edukacyjne. Powstał również zewnętrzny plac zabaw ze zjeżdżalniami, karuzelami oraz huśtawkami. W ramach projektu zaplanowano również zakup wyposażenia sali integracji sensorycznej do prowadzenia terapii dzieci z zaburzeniami, która wyposażona będzie w pomoce oddziaływujące na zmysły i  percepcję wzrokowo-słuchowo-dotykową. Pomagać będzie ona w wyrównaniu szans w  stosunku do dzieci zdrowych.

Osiem zatrudnionych opiekunek dziecięcych weźmie udział w  szkoleniach. W efekcie szkoleń opiekunowie będą oddziaływać terapeutycznie na dzieci z zaburzeniami oraz  stymulująco i wspierająco na etapy rozwojowe dzieci zdrowych.

Wartość projektu: 1 649 640 zł
Wartość dofinansowania:  1 402 194 zł

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.