Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/bf1535e9-3438-4e68-85d9-729eb8c4277a.jpg 25. Międzynarodowy Bieg św. Dominika 2018 już w sobotę.  Przyjdź pod fontannę Neptuna i kibicuj najlepszym

25. Międzynarodowy Bieg św. Dominika 2018 już w sobotę. Przyjdź pod fontannę Neptuna i kibicuj najlepszym

Uczestnicy biegu św. Dominika

Kobiety i mężczyźni będą mieli do pokonania 5 km. Zawodowcy, w ramach mistrzostw Polski mężczyźni, wystartują na dwa razy dłuższym dystansie. Tradycyjnie będzie też Prolog Goń św. Dominika. Wszystkie biegi odbędą się w sobotę, 4 sierpnia 2018 r.

 

Międzynarodowy Bieg św. Dominika to odbywająca się podczas Jarmarku św. Dominika od 1994 r. impreza sportowa. W tym roku po raz 25. to prestiżowe wydarzenie zgromadzi w centrum Gdańska tysiące kibiców i gości oraz wielu biegaczy.  Tegoroczna edycja gdańskiego biegu będzie miała wyjątkową oprawę wynikającą ze 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy otrzymają pamiątkowy, jubileuszowy medal. Natomiast biorący udział w prologu wystąpią w bezpłatnych białych i czerwonych koszulkach.
 

 

Biegi amatorów i zawodowców

Start i meta biegów będą w okolicach fontanny Neptuna. Trasa będzie prowadziła ulicami: Długą, Długim Targiem, Powroźniczą, Kotwiczników, Podwalem Przedmiejskim, Słodowników, Ogarną, Zbytki, Bogusławskiego, w okolicach Złotej Bramy i powrót Długą. Pań na starcie 5-kilometrowej trasy może być 500, a panów 700. Zwycięzcami będą wszyscy, którzy staną na starcie i osiągną metę.

W ramach 9. Mistrzostw Polski Mężczyzn od Długiego Targu, przez Mieszczańską, Ogarną, Garbary oraz Długą będzie do pokonania 10 km.  W Prologu Goń św. Dominika każdy uczestnik, w tym rodzice z dziećmi, młodzież i osoby starsze, będzie mieć do pokonania 1,2 km.  Pętla wiedzie Długim Targiem, Powroźniczą, Ogarną, Garbary, Długą.  Wystartować może minimum 1500 osób.

Głównymi celami imprezy są: promowanie prozdrowotnych, społecznych i wychowawczych aspektów biegania wśród różnych grup społecznych realizowany jest w formule festiwalu biegowego, co stwarza możliwość szerokiego dostępu do rekreacji i tworzy modę na bieganie. Festiwal będzie także okazją do bezpośredniego spotkania ze znanymi osobistościami i gwiazdami sportu.

 

25. Międzynarodowy Bieg św. Dominika 2018

  • 4 sierpnia 2018 r., sobota
  • Gdańsk

Zobacz: Bieg św. Dominika

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.