Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
22.08 – Tajemniczy Ogród na tarasie Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni – zaproszenie na otwarcie

22.08 – Tajemniczy Ogród na tarasie Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni – zaproszenie na otwarcie

22.08 - Tajemniczy Ogród na tarasie Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni – zaproszenie na otwarcie

W najbliższy piątek 23 sierpnia o godzinie 16.30 na Oddziale Onkologii Klinicznej (budynek nr 26, piętro II) odbędzie się uroczyste otwarcie Ogrodu na Tarasie dla pacjentów onkologicznych.

Pomysł stworzenia ogrodu powstał po remoncie w Oddziałów Onkologii Klinicznej i Radioterapii oraz Chemii Dziennej. W budynku szpitala na II piętrze jest duży, ponad 150 metrowy taras, który do tej pory nie był niezagospodarowany.

Ogrody w szpitalach istnieją m.in. w Stanach Zjednoczonych czy Europie. Ich głównym zadaniem jest pomoc pacjentom w trudnym okresie walki z rakiem. Przebywanie wśród zieleni odpręża, zapewnia cień w upalne dni i pozwala na chwilę wytchnienia. Więcej o tarasie w gdyńskiej placówce można przeczytać tutaj.

Powstanie miejsca dla pacjentów było możliwe dzięki wsparciu darczyńców – osób prywatnych i firm. Dzięki ich wsparciu udało się zebrać ponad 50 000 zł.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.