Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
19.09 – Wręczenie nagród „Pomorskie dla Seniora”. Tym razem pora na Sopot

19.09 – Wręczenie nagród „Pomorskie dla Seniora”. Tym razem pora na Sopot

19.09 - Wręczenie nagród „Pomorskie dla Seniora”. Tym razem pora na Sopot

Wręczenie nagród „Pomorskie dla Seniora”. Tym razem pora na Sopot

Samorząd Województwa Pomorskiego po raz kolejny wyróżnia wartościowe i skuteczne inicjatywy na rzecz seniorów oraz upowszechnianie i promowanie działalności Seniorów i polityki senioralnej na Pomorzu. W najbliższy czwartek 20 września w Domu Sąsiedzkim „Broadway” (ul. Kolberga 9) odbędzie się wręczenie nagród w ramach konkursu Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniora”. Początek wydarzenia o godzinie 16.00. W wydarzeniu weźmie udział członek Zarządu Województwa Pomorskiego Paweł Orłowski i wiceprezydent Sopotu Joanna Cichocka-Gula.

Laureaci w kategorii Samorząd przyjazny seniorom – miejsce ulubione przez seniorów otrzymuje Dom Sąsiedzki „Broadway” i Miasto Sopot.

Sopot ze względu na strukturę wiekową mieszkańców (35% stanowią osoby powyżej 60 roku życia), od wielu lat podejmuje różne działania na rzecz seniorów, by zapewnić im jak najlepszą jakość życia. Z jednej strony wspiera osoby niesamodzielne i samotne, ale również zapewnia warunki i możliwości do rozwijania różnych form aktywności. Jedną z inicjatyw są sopockie Domy Sąsiedzkie. Władze Sopotu reagują na potrzeby mieszkańców, a jednocześnie wykorzystując istniejące już obiekty (biblioteki, Dworek Sierakowskich, spółdzielnię socjalną „Dwie Zmiany”), zaprosiły do nich wszystkich sopocian, od najmłodszych do najstarszych – łącząc pokolenia poprzez twórcze, kreatywne działania. Seniorzy wypiekają z dziećmi ciasteczka, młodzież wprowadza seniorów w świat wiedzy komputerowej i internetowej. Domy Sąsiedzkie w Sopocie zaczęły swoją działalność od 2015 roku. Dzisiaj, na terenie Sopotu działa 5 takich domów.

Dorota Patzer

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.