Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
18.07 – Będzie z kwiatów czy ze zboża? Ruszyły zgłoszenia do konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy

18.07 – Będzie z kwiatów czy ze zboża? Ruszyły zgłoszenia do konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy

18.07 - Będzie z kwiatów czy ze zboża? Ruszyły zgłoszenia do konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy

W zeszłym roku zwycięskim wieńcem cieszyło się sołectwo Koszwały. Kto w tym roku zgarnie główną nagrodę, przekonamy się 22 września podczas Święta Plonów w Kartuzach.

Prace zgłoszone do konkursu muszą być wykonane z naturalnych materiałów. Z kwiatów, zboża, płodów rolnych czy regionalnych roślin. Zabronione jest użycie plastiku, styropianu i sztucznych kwiatów. Wieniec nie może też obrażać uczuć religijnych czy gloryfikować przemocy i nienawiści. Komisja podda ocenie zgodność z tradycją, różnorodność użytych materiałów i walory estetyczne.

Za zajęcie pierwszego miejsca nagroda wynosi 2 000 zł, za drugie miejsce czeka 1500 zł, a za trzecie 1000 zł. Termin zgłoszeń upływa 16 września. Zgłoszenia do konkursu można składać osobiście w sekretariacie Departamentu Środowiska i Rolnictwa UMWP (ul. Augustyńskiego 2 pok. 100), listownie na adres: Departament Środowiska i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego ul. Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk lub elektronicznie na adres p.dys@pomorskie.eu.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.