Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
17.09 – Modernizacja pomorskich linii kolejowych. 13 mln zł na przygotowanie dokumentacji

17.09 – Modernizacja pomorskich linii kolejowych. 13 mln zł na przygotowanie dokumentacji

17.09 - Modernizacja pomorskich linii kolejowych. 13 mln zł na przygotowanie dokumentacji

Modernizacja pomorskich linii kolejowych. 13 mln zł na przygotowanie dokumentacji

Samorząd województwa pomorskiego przygotowuje się do modernizacji linii kolejowych. Za 13 mln zł zostanie przygotowana dokumentacja dotycząca sześciu projektów.

Całkowity koszt przygotowania dokumentacji to 18 mln zł, z czego aż 13 mln zł to środki samorządu. Realizacja inwestycji będzie możliwa w pespektywie finansowej 2021-2027.

– Przechodzimy do kolejnego etapu naszych prac związanych z rewitalizacjami  linii kolejowych na Pomorzu – mówi Ryszard Świlski, członek zarządu województwa pomorskiego. –  Pieniądze pozwolą na przygotowanie studia wykonalności poszczególnych linii kolejowych. Co ważne, nie są to wyłącznie linie o charakterze strategicznym. Planujemy zmodernizować trasy, które polepszą standard życia mieszkańców mniejszych miejscowości. To np. rewitalizacja i elektryfikacja linii kolejowej od Lęborka do Nowej Wsi Lęborskiej. Bardzo długo wyczekiwaną inwestycją jest również przebudowa linii na terenie powiatu kościerskiego i bytowskiego. Dzięki pomysłowi lokalnych miłośników kolei będzie możliwe odtworzenie kolei dojazdowej na Żuławach. Mamy nadzieję na zaangażowanie w ten projekt samorządowców z powiatu nowodworskiego, bo taka linia byłaby nie tylko ciekawą atrakcją turystyczną, ale też alternatywą komunikacyjną dla mieszkańców tej części naszego województwa.

Opracowanie dokumentacji przygotowawczej zostanie przygotowane dla projektów:

  • „Rewitalizacja linii kolejowej nr 229 na odcinku Kartuzy – Sierakowice wraz z ewentualną elektryfikacją”
  • „Poprawa przepustowości na linii Nr 213 Reda – Hel”
  • ,,Rewitalizacja i elektryfikacja linii kolejowej nr 229 na odcinku Lębork – Nowa Wieś Lęborska”
  • “Rewitalizacja linii kolejowej nr 211 odcinek Lipusz – Kościerzyna i linii kolejowej nr 212 odcinek Lipusz – Bytów
  • „Włączenie północnych dzielnic Miasta Gdyni i Gminy Kosakowo w system kolei aglomeracyjnej na obszarze pomorskiej Metropolii”
  • „Rewitalizacja infrastruktury regionalnego systemu transportowego Żuławskiej Kolei Dojazdowej na odcinkach Prawy Brzeg Wisły – Stegna – Sztutowo, Stegna – Nowy Dwór Gdański oraz Nowy Dwór Gdański Cmentarz – Nowy dwór Gdański”

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.