Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
16.11 – InnoBaltica montuje rączki w kolejnych miastach

16.11 – InnoBaltica montuje rączki w kolejnych miastach

16.11 - InnoBaltica montuje rączki w kolejnych miastach

Spółka InnoBaltica, odpowiedzialna za wprowadzenie wspólnego biletu dla Pomorza, rozpoczęła kolejny etap testów nowych rozwiązań w transporcie publicznym.

W autobusach, trolejbusach i tramwajach Gdańska, Gdyni, Słupska i Starogardu Gdańskiego od października instalowane są specjalne uchwyty dla pasażerów. Każdy taki uchwyt zawiera kod QR oraz etykietę NFC. Pełnią one kilka funkcji. Zakodowane w nich są m.in.  informacje o pojeździe (do jakiego operatora należy, jaki jest numer pojazdu itp.). Pasażer, sczytując kody z rączki, zostaje przekierowany na specjalną stronę, gdzie uzyskuje wyjaśnienie, na czym pilotaż polega. Równocześnie InnoBaltica dostaje cenne informacje statystyczne, m.in. jaki rodzaj telefonu odczytał dane z rączki, jaka przeglądarka działała w tym telefonie oraz jaka była dokładna data i godzina przeprowadzenia testu.

Od połowy listopada podobne rączki pojawiają się także w innych miastach Pomorza – nieobjętych pilotażem, czyli m.in. w Lęborku, Chojnicach, Malborku. Wszystko po to, by sprawdzić, czy rozwiązanie technologiczne testowane w ramach pilotażu będzie możliwe do powielenia także w innych częściach województwa.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.