Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
15.04.2020 – samorząd województwa uruchamia specjalną stronę dla pomorskich firm

15.04.2020 – samorząd województwa uruchamia specjalną stronę dla pomorskich firm

Strona jest dostepna pod adresem pomocdlafirm.pomorskie.eu.

– Mamy świadomość w jak trudnym położeniu znalazły się obecnie przedsiębiorstwa w wyniku epidemii i nieuniknionych decyzji administracyjnych. Dlatego, aby wspomóc biznes w przetrwaniu w tych trudnych czasach, stworzyliśmy kompleksową platformę informacyjną zawierająca wiedzę na temat obecnie oferowanego wsparcia – zarówno na poziomie samorządowym, jak i rządowym. Jest to narzędzie praktyczne i przejrzyste z perspektywy optyki firmy, która szuka konkretnej pomocy – mówi  Karolina Lipińska, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego UMWP.

Na stronie dostępne są informacje na temat ulg i świadczeń dla firm oferowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy, w tym świadczenie postojowe oraz dopłaty do wynagrodzeń pracowniczych. Strona pomocdlafirm.pomorskie.eu to również miejsce, gdzie można uzyskać informacje jak skorzystać ze wparcia oferowanego przez Pomorski Fundusz Pożyczkowy oraz Pomorski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych m.in. w ramach środków w wysokości 80 mln zł wygospodarowanych przez samorząd województwa dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Środki te pomogą ograniczyć społeczne i gospodarcze straty związane z epidemią COVID-19, z której skutkami borykają się pomorscy przedsiębiorcy oraz ich pracownicy.

 

– Poprzez stronę istnieje możliwość wyszukania dedykowanego wsparcia dla przedsiębiorstw w zależności od wielkości. A także uzyskania informacji na temat instrumentów prawnych w zakresie wsparcia firm czy kancelarii prawnych i podatkowych udzielających pomocy w zakresie wypełniania wniosków. W odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez pomorskie przedsiębiorstwa uruchomiliśmy też na Facebooku specjalną „Tablicę Ogłoszeń”. Tablica dedykowana jest przedsiębiorcom oferującym określone produkty np. z krótkim terminem przydatności oraz tym szukającym określonych produktów czy współpracy w zakresie uruchomienia konkretnej produkcji – tłumaczy Karolina Lipińska.

Tablica ogłoszeń na Facebooku jest dostępna pod adresem: https://www.facebook.com/groups/1116442035388176

W materiale audio wypowiada się Karolina Lipińska, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego UMWP.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.