Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
15.10 – Będą pieniądze na Bank Komórek i Tkanek w słupskim szpitalu

15.10 – Będą pieniądze na Bank Komórek i Tkanek w słupskim szpitalu

15.10 - Będą pieniądze na Bank Komórek i Tkanek w słupskim szpitalu

Będą pieniądze na Bank Komórek i Tkanek w słupskim szpitalu

Podczas dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego radni podjęli uchwałę o przekazaniu na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o. kwoty 900 tys. zł z budżetu województwa. Pieniądze te przeznaczone będą na utworzenie Banku Komórek i Tkanek dla oddziału Transplantacji Szpiku Kostnego.

Zapraszamy na konferencję prasową we wtorek, 16 października, o godz. 12.00 do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku (sala konferencyjna, budynek administracji). Na konferencji obecny będzie zarząd szpitala oraz Jan Kleinszmidt – przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Przypomnijmy: dotychczas jedyny na Pomorzu oddział transplantologii szpiku mieścił się w Gdańsku, a czas oczekiwania na przeszczepy wynosił od 3 do 6 miesięcy. Latem tego roku (m.in. dzięki dofinansowaniu Samorządu Województwa Pomorskiego) otwarty został nowy oddział transplantacji szpiku kostnego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku – placówka ta obejmuje swoim działaniem pacjentów z rejonu Pomorza Środkowego, a także z części województwa Zachodniopomorskiego. Aby jednak oddział mógł działać, musi powstać Bank Komórek i Tkanek.

Zarząd Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku dwukrotnie zwracał się o wsparcie finansowe inwestycji mającej na celu utworzenie Banku Komórek i Tkanek do Ministerstwa Zdrowia. Ponieważ jednak apele te pozostały bez echa, wsparcia finansowego inwestycji udzieli właśnie pomorski samorząd.

Michał Piotrowski

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.