Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
15.07 – Pomorze walczy z cukrzycą

15.07 – Pomorze walczy z cukrzycą

15.07 - Pomorze walczy z cukrzycą

We wtorek 16 lipca prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz podpisze z marszałkami Mieczysławem Strukiem i Wiesławem Byczkowskim umowę na dofinansowanie Gdańskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy. Uroczyste podpisanie odbędzie się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego o godzinie 11.00 w sali 133c.

W projekcie przewidziano m.in. przeprowadzenie ponad 65 tysięcy ankiet Findrisk- dzięki którym  wsparcie otrzyma ponad 7000 osób. Mieszkańcy Gdańska w wieku aktywności zawodowej, będący w grupie podwyższonego ryzyka, tj. osoby w wieku 35-64 lat- otrzymają kompleksowe wsparcie w walce z cukrzycą typu 2.

Opracowany przez Urząd Marszałkowski program zakłada wczesną identyfikację osób ze stanem przedcukrzycowym oraz  chorych na cukrzycę w fazie jej bezobjawowego przebiegu a następnie podjęcie działań profilaktycznych. Uczestnicy skorzystają z konsultacji lekarza specjalisty, diabetologa, wezmą udział w zajęciach zwiększających poziom aktywności fizycznej by wpłynąć na redukcję nadmiaru masy ciała u osób z nadwagą i otyłością.

Projekt realizowany będzie do końca czerwca 2023, a jego wartość to ponad 3.3 mln PLN.

Gdański projekt, jest elementem szerszych działań profilaktycznych skierowanych do mieszkańców województwa pomorskiego, które w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego wspiera Zarząd Województwa.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.