Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
12.12 – Marszałek Struk spotkał się z ministrem Gróbarczykiem

12.12 – Marszałek Struk spotkał się z ministrem Gróbarczykiem

12.12 - Marszałek Struk spotkał się z ministrem Gróbarczykiem

Marszałek Struk spotkał się z ministrem Gróbarczykiem

Po wielokrotnych apelach i długich staraniach ze strony pomorskich samorządowców Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk wreszcie znalazł czas na spotkanie i dyskusję na temat przekopu Mierzei Wiślanej. Do spotkania z udziałem marszałka Mieczysława Struka doszło w środę 12 grudnia.

Spotkanie odbyło się w siedzibie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie. Minister Gróbarczyk oraz obecni podczas spotkania przedstawiciele Urzędu Morskiego w Gdyni zaprezentowali wszystkie aspekty budowy kanału, aktualne działania oraz harmonogram prac w 2019 roku. Minister potwierdził, że jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg.

Z kolei marszałek Mieczysław Struk raz jeszcze – tym razem osobiście – przekazał ministrowi stanowisko Zarządu Województwa Pomorskiego, w tym wszystkie uwagi i zastrzeżenia do Raportu o oddziaływaniu na środowisko zgłaszane przez pomorski samorząd w ramach dwóch tur konsultacji społecznych. Marszałek poruszył również kwestie, które niepokoją społeczność lokalną. Jedną z nich są problemy związane z drogami dojazdowymi na Mierzeję Wiślaną oraz ograniczeniami w ruchu turystycznym.

5 grudnia 2018 r. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Olsztynie podpisał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. Droga wodna łącząca Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską – lokalizacja Nowy Świat.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.