Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
12.07 – Video mapping. “Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj sie zaskoczyć – zrób cytologię”

12.07 – Video mapping. “Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj sie zaskoczyć – zrób cytologię”

12.07 - Video mapping. "Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj sie zaskoczyć - zrób cytologię"

Video mapping. “Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj sie zaskoczyć – zrób cytologię”

Przedstawienia multimedialne, składające się z wizualizacji i trójwymiarowych animacji będzie można zobaczyć już 13 lipca na budynku Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim. Widowisko łączące ze sobą muzykę, światło i dźwięk są częścią akcji „Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć – zrób cytologię”, realizowanej przez podmiot leczniczy Copernicus. Początek pokazu o godzinie 23.00.

Następnego dnia, czyli 14 lipca, również o godzinie 23.00, na budynku Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni odbędzie się kolejny multimedialny pokaz. Do końca września, w ramach projektu, odbędzie się jeszcze 6 video mappingów na terenie województwa pomorskiego.

  • 17 sierpnia, Sztum – Zamek Krzyżacki
  • 18 sierpnia, Tczew – Urząd Miejski
  • 24 sierpnia, Gdańsk – Ratusz Staromiejski
  • 25 sierpnia, Lębork – Ratusz
  • 28 września, Słupsk – Urząd Miasta

Celem projektu jest zwiększenie świadomości społecznej odnośnie wysokiej skuteczności i potrzeby wykonywania badań cytologicznych. Rak szyjki macicy jest obecnie szóstym pod względem częstości zachorowań nowotworem u kobiet w Polsce. Choroba zwykle wykrywana jest zbyt późno, co powoduje, że umieralność w naszym kraju jest o 50% wyższa niż przeciętna dla krajów Unii Europejskiej. Dlatego niezbędna jest edukacja w zakresie potrzeby badań profilaktycznych, szczególnie wśród kobiet w wieku 25-59 lat. By skorzystać z darmowych badań, wystarczy zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.cytologia-pomorze.pl lub zadzwonić pod numer 58 727 01 30.

Akcja jest częścią projektu pn. „Profilaktyka raka szyjki macicy szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego”. Jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Dorota Patzer

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.