Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
11.10 – Otwarcie lądowiska na szpitalu imienia Mikołaja Kopernika w Gdańsku – zaproszenie

11.10 – Otwarcie lądowiska na szpitalu imienia Mikołaja Kopernika w Gdańsku – zaproszenie

11.10 - Otwarcie lądowiska na szpitalu imienia Mikołaja Kopernika w Gdańsku - zaproszenie

W piątek 12 października o godzinie 10.30 odbędzie się uroczyste otwarcie lądowiska na szpitalu im. Kopernika (wjazd od ulicy Pohulanki, między budynkami nr 4,5,20 i KS). W wydarzeniu weźmie udział Marszałek Mieczysław Struk i członek zarządu Paweł Orłowski.

Wartość inwestycji to ponad 6 milionów złotych. Oprócz budowy lądowiska, dostosowano oddziały, tak by posiadały bezpośrednią komunikację z płytą. Stworzono stanowisko intensywnej terapii dla dzieci i zakupiono sprzęt na potrzeby Centrum Urazowego dla Dzieci uzupełniając i modernizując wyposażenie o niezbędne elementy za ponad 3 mln zł.

Budowa lądowiska jest częścią projektu, dzięki któremu działające w placówce Centrum Urazowe dla Dzieci, osiągnie pełną funkcjonalność. Będą do niego trafiać najmłodsi pacjenci z całego regionu, którzy ulegli poważnym urazom. Płyta lądowiska i budynki znajdujące się w okolicy są wyposażone w światła nawigacyjne, tak by śmigłowce mogły lądować także nocą. Środki na realizację projektu pochodzą z dotacji unijnej, dotacji Samorządu Województwa Pomorskiego i z zasobów samej Spółki.

Wartość projektu: 9 510 089,11 zł

Dofinansowanie:  7 650 000,00 zł

Samo lądowisko:  6 027 000,00 zł

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.