Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
105 milionów na Inteligentne Specjalizacje Pomorza. Dodatkowa pula dofinansowania dla pomorskich firm

105 milionów na Inteligentne Specjalizacje Pomorza. Dodatkowa pula dofinansowania dla pomorskich firm

Fot. ©Depositphotos/Violka08

180 projektów z Pomorza otrzyma dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020. Zarząd Województwa Pomorskiego zwiększył pule środków dla przedsiębiorców.

 

Do organizowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza konkursu stanęło 437 projektów. Firmy wnioskować mogły o środki na unowocześnienie systemów zarządzania, informatyzację czy zakup maszyn.   

 

Pomorskie innowacje

– Tak znaczna liczba złożonych wniosków potwierdza, ze postawienie na rozwój innowacyjności był dobrym wyborem – komentuje Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Prowadzony w tym roku nabór był rekordowy. Firmy z Pomorza złożyły 437 wnioski. Dotyczą one inwestycji w technologie off-shore czy technologie medyczne związane z leczeniem chorób cywilizacyjnych. Na liście dofinansowanych zadań są też projekty wspomagające technologie ochrony środowiska i zmniejszające zużycie energii. – Wszystkie te przedsięwzięcia idealnie wpisują się w obszary Inteligentnych Specjalizacji Pomorza – dodaje marszałek Struk.

 

Co druga firma z pieniędzmi z RPO

W tej edycji konkursu złożone projekty były dużo wyższej jakości niż w poprzedniej. Jak mówi Łukasz Żelewski, prezes zarządu ARP – Dzięki zwiększeniu przez samorząd województwa dotacji, mogliśmy wspomóc większą liczbę projektów. Pierwotnie dysponowaliśmy kwotą 66 milionów złotych. Zwiększenie do 105 milionów pozwoliło dofinansować aż 180 projektów. To blisko połowa ze wszystkich zgłoszonych do konkursu.

 

Są pieniądze i co dalej?

Przed Agencją Rozwoju Pomorza i firmami, które uzyskały dofinansowanie teraz czas ciężkiej i wytężonej pracy. ARP będzie organizować spotkania informacyjne na temat przygotowywania umowy i jak prawidłowo realizować projekty oraz jak je rozliczać.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.