Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
1001 pomysłów nie tylko dla turystów. Tutaj nie można się nudzić

1001 pomysłów nie tylko dla turystów. Tutaj nie można się nudzić

Free Time Festiwal

Lot balonem, wycieczka wehikułem czasu, miasteczko poszukiwaczy przygód, plażowe przedszkole, park trampolin, wystawa pojazdów nietypowych… To tylko część atrakcji 3. Free Time Festiwalu organizowanego 1-2 kwietnia 2017 r. na terenie AmberExpo w Gdańsku. Wstęp wolny.

 

Impreza skierowana jest do osób aktywnych, poszukujących nietypowych i ciekawych atrakcji turystycznych, kulturalnych i sportowych. W jednym miejscu i czasie łączy w sobie kilka uzupełniających się projektów. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, np. dla turystów i podróżników przygotowana zostanie Strefa Turystyki i Czasu Wolnego, dla rowerzystów Bike Festiwal, a dla wodniaków Strefa Kajak Expo i Sportów Wodnych.

Zarówno dla dużych, jak i małych gości festiwalu do dyspozycji oddana zostanie Strefa Kultury i Nauki, natomiast na najmłodszych czekać będą atrakcje w „Świecie Zabaw”. Dodatkowo na scenie festiwalowej i poszczególnych stoiskach będzie można wziąć udział w najróżniejszych konkursach. Jako nagrody przewidziano m.in. rejsy promem do Szwecji, bilety lotnicze do Amsterdamu, zaproszenia do wrocławskiego i gdańskiego ZOO, bon na obóz letni oraz zaproszenia na weekendy do leśniczówek i gospodarstw agroturystycznych.

 

Ciekawa oferta dla mieszkańców i turystów

– Free Time Festiwal zapewnia doskonałą ofertę spędzania czasu wolnego dla mieszkańców Pomorza, jak również turystów krajowych i zagranicznych – opowiada Marta Chełkowska, dyrektor Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. – W naszym regionie stawiamy na rozwój turystyki aktywnej. W związku z tym serdecznie zapraszamy na nasze stoiska, w których pokażemy oferty turystyki rowerowej, kajakowej i żeglarskiej, związane z realizacją strategicznych przedsięwzięć samorządu województwa pomorskiego.

Walory turystyczne i rekreacyjne zaprezentują też inne regiony Polski, jak np. kujawsko-pomorskie, lubelskie, Dolny Śląsk, a także przedstawiciele krajów sąsiednich: Okręgu Lwowskiego (Ukraina), Regionu Skania (Szwecja) czy słynącej ze średniowiecznych miasteczek, bajecznych krajobrazów i wielusetletniej kultury winiarstwa Środkowej Frankonii (Niemcy), która jest regionem partnerskim województwa pomorskiego.

Festiwalowi towarzyszyć będą również Debiuty i Mistrzostwa Polski: Fit-Kid (taneczny układ fitness z elementami show) i Fitness Aerobic (występy akrobatycznych duetów i roztańczonych mini-formacji). Równocześnie odbywać się będą „Ogrodowe Kreacje” skierowane do wielbicieli zieleni, kwiatów i odpoczynku w ogrodzie. Do tego w ramach „Festiwalu Smaków” w ponad 30 food truckach dostępne będą m.in. dania kuchni śródziemnomorskiej, amerykańskiej, meksykańskiej, indyjskiej czy japońskiej.

 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Free Time Festiwal.

Mapa Free Time Festiwal 2017

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.