Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
10.10 – XVII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Mukowiscydozy – zaproszenie

10.10 – XVII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Mukowiscydozy – zaproszenie

10.10 - XVII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Mukowiscydozy - zaproszenie

W dniach 11-13 października w Gdańsku odbędzie się XVII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Mukowiscydozy „Era medycyny personalizowanej”. W konferencji wezmą udział wybitni specjaliści zajmujący się walką z tą choroba genetyczną.

Mukowiscydoza najczęściej powoduje zmiany w układzie oddechowym – nawracające zakażenia, prowadzące do uszkodzenia płuc i niewydolności oddechowej. W przewodzie pokarmowym – przewlekły stan zapalny trzustki, prowadzi do uszkodzenia tego narządu i jego niewydolności, a niekiedy także wtórnej cukrzycy.  Jedynym ośrodkiem w Polsce Północnej zajmującym się leczeniem osób z mukowiscydozą jest Szpital Dziecięcy Polanki w Gdańsku.

Uroczyste otwarcie konferencji odbędzie się w piątek 12 października o godz. 8.45 w Hotel Mercure Gdańsk Posejdon ul. Kapliczna 30 w Gdańsku. Potwierdzenie udziału należy przesłać na adres j.cejrowski@szpitalpolanki.pl lub telefonicznie na numer 500 050 589 . Szczegółowy plan dostępny jest na stronie organizatora – Polskiego Towarzystwa Mukowiscydozy www.pcfs.pl.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.