Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
10.07 – Wieczorne połączenie kolejowe Gdańsk-Kartuzy

10.07 – Wieczorne połączenie kolejowe Gdańsk-Kartuzy

10.07 - Wieczorne połączenie kolejowe Gdańsk-Kartuzy

Wieczorne połączenie kolejowe Gdańsk-Kartuzy

Mieszkańcy Kartuz i turyści zyskali dodatkowe połączenie kolejowe relacji Gdańsk-Kartuzy. Pociągi zaczną kursować od najbliższego weekendu.

Wieczorny pociąg łączący Gdańsk z Kartuzami jeździł dotychczas od poniedziałku do piątku. Zmieni się to w najbliższy weekend. Od 14 lipca jego kursowanie zostanie rozszerzone o weekendy. Pociąg wyjeżdżający o godz. 23.01 z Kartuz będzie w Gdańsku Głównym o godz. 0:28. Z kolei relacja powrotna będzie startować we Wrzeszczu o godz. 23.06 i kończyć o 23.59 w Kartuzach.

– Zmiana podyktowana jest wnioskiem Burmistrza Miasta Kartuzy, który wystąpił do UMWP o uruchomienie takich połączeń w soboty i niedziele w okresie sezonu letniego. Gmina Kartuzy będzie partycypowała w kosztach uruchomienia tych połączeń – tłumaczy Eugeniusz Manikowski, zastępca dyrektora departamentu ds. transportu. – Koszty połączenia pokryje gmina Kartuzy.

O wieczorne połączenie Kartuz Trójmiastem zabiegali mieszkańcy Kartuz, którym brakowało możliwości powrotu z Gdańska w weekend późnym wieczorem.

– Od blisko trzech lat obserwujemy, jak pociągi kursujące po linii PKM zmieniają życie naszych mieszkańców. Bardzo cieszy nas, że roku na rok z tych połączeń korzysta coraz więcej osób – mówi Mieczysław Gołuński, burmistrz Kartuz. – Wydłużenie godzin kursowania pociągów to świetna wiadomość i z pewnością stanie się zachętą do podróżowania komunikacją zbiorową.  Mieszkańcy naszej gminy i wypoczywający na Kaszubach turyści zyskali w ten sposób bardzo atrakcyjne połączenie z Trójmiastem, dzięki któremu będą mogli jeszcze pełniej korzystać z atrakcji, jakie zapewnia metropolia.

Weekendowe pociągi będą kursować do 2 września tego roku.

Emilia Stawikowska

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.