Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
10.07 – W Słupsku rusza Oddział Transplantacji Szpiku

10.07 – W Słupsku rusza Oddział Transplantacji Szpiku

10.07 - W Słupsku rusza Oddział Transplantacji Szpiku

W Słupsku rusza Oddział Transplantacji Szpiku

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku powstał Oddział Transplantacji Szpiku. Na uroczyste otwarcie, w którym wezmą udział marszałkowie Mieczysław Struk i Paweł Orłowski zapraszamy w środę 11 lipca o godz. 11.30.

Powierzchnię na Oddział Transplantacji Szpiku wydzielono z powierzchni Oddziału Hematologicznego znajdującego się na II piętrze Budynku D. Nowy oddział to 27 pomieszczeń w tym izolatki, sale jedno i dwuosobowe z węzłami sanitarnymi, gabinet zabiegowy, gabinet lekarski i  punkt pielęgniarski.

W ramach przeprowadzonych robót budowlanych zmieniono układ funkcjonalny pomieszczeń. Wymieniono stolarkę drzwiową oraz okienną na witryny. Wykonano instalacje wodne i kanalizacyjne oraz zamontowano centralę klimatyzacyjną. Zmodernizowano też instalacje elektryczne oraz teletechniczne.

Oddział wyposażony został w niezbędny sprzęt i aparaturę medyczną: łóżka elektryczne z wagą oraz materacami przeciwodleżynowymi, szafki przyłóżkowe, pompy strzykawkowe i objętościowe, centralę do podłączenia kardiomonitorów oraz dodatkowe moduły do posiadanych kardiomonitorów (do pomiaru RR, OCŻ metodą inwazyjną).

Powstanie oddziału transplantacji szpiku jest naturalną konsekwencją rozwoju hematologii i pracy oddziału hematologicznego. Oddział Hematologii od 18 lat prowadzi diagnostykę i leczenie wszystkich schorzeń hematologicznych, zaś przygotowani w ten sposób chorzy kierowani są do przeszczepu szpiku do UCK w Gdańsku. Na nowym oddziale leczeni będą chorzy, którzy przygotowywani będą do procedur przeszczepowych.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1 704 436,84 zł. Finansowanie inwestycji zrealizowano przy znacznym wsparciu instytucji samorządowych, w tym również Samorządu Województwa Pomorskiego.

Michał Piotrowski

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.