Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
06.08 – Pomorze walczy z cukrzycą. Pora na Sopot

06.08 – Pomorze walczy z cukrzycą. Pora na Sopot

06.08 - Pomorze walczy z cukrzycą. Pora na Sopot

W środę 7 sierpnia o godzinie 9.00 w Urzędzie Miasta Sopotu zostanie podpisana umowa o dofinansowaniu programu profilaktyki cukrzycy typu 2. Umowę z Prezydentem Sopotu Jackiem Karnowskim podpisze marszałek Mieczysław Struk.

Nieodpowiedni tryb życia i brak troski o własne zdrowie sprawiają, że chorych na cukrzyce w Polsce przybywa. W Polsce chorych jest blisko 3 miliony osób. Nie wszyscy są jednak świadomi swego stanu zdrowia. Ponad pół miliona osób nie jest jeszcze (lub nigdy nie zostanie) zdiagnozowana. Dzięki środkom unijnym na terenie kolejnych samorządów podejmowane będą działania profilaktyczne w tym zakresie. W ramach podpisywanego projektu ponad 5000 osób wypełni ankiety FINDRISK, z tego ponad 500 osób zgłosi się na badanie profilaktyczne. Pełnym wsparciem objętych zostanie blisko 100 mieszkańców Sopotu.

Projekt skierowany jest do osób w wieku aktywności zawodowej w wieku 35-64 lata. Zrealizowany zostanie w kilku wzajemnie powiązanych etapach. Rozpocznie się od kwalifikacji osób obciążonych ryzykiem zachorowania na cukrzycę typu 2 (przy pomocy ankiety FINDRISK). Następnie przeprowadzone zostaną badania OGTT (578 osób) służące identyfikacji osób z cukrzycą, stanem przedcukrzycowym oraz  celem weryfikacji skuteczności interwencji zdrowotnej. Ostatnim etapem będzie objęcie grupy uczestników programem edukacyjnym (96 osób) realizowanym przez zespół specjalistów (lekarz, dietetyk, fizjoterapeuta).

Okres realizacji: 01.03.2019 – 31.03.2023
Wartość projektu: 262 251 zł
Wartość dofinansowania:  249 138 zł

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.