Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
05.03 – Zmiana na stanowisku prezesa WFOŚiGW w Gdańsku

05.03 – Zmiana na stanowisku prezesa WFOŚiGW w Gdańsku

05.03 - Zmiana na stanowisku prezesa WFOŚiGW w Gdańsku

Zmiana na stanowisku prezesa WFOŚiGW w Gdańsku

We wtorek 3 marca do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego trafił wniosek Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku dotyczący odwołania Macieja Kazienko ze stanowiska Prezesa Zarządu WFOŚiGW, a także powołania na to stanowisko Marcina Osowskiego.

Zgodnie z zapisami ustawy Prawo ochrony środowiska Zarząd Województwa Pomorskiego ma 7 dni na przyjęcie uchwały zgodnej z wnioskiem Rady Nadzorczej Funduszu. Ponieważ jednak pismo z WFOŚiGW nie zawiera żadnego uzasadnienia, podczas dzisiejszego posiedzenia zarząd nie podjął decyzji w tej sprawie i zwrócił się do Rady Nadzorczej WFOŚiGW z prośbą o przekazanie uzasadnienia wniosku.

– Nie możemy godzić się na rolę biernego notariusza. Jeśli mamy decydować o zmianie prezesa, to chcielibyśmy wiedzieć, czym jest ona spowodowana. Warto przypomnieć, że w wyniku zmian legislacyjnych wprowadzonych przez obóz rządowy straciliśmy jakąkolwiek realną kontrolę nad działaniami Funduszu. Nie mamy akt osobowych, nie ustalamy wynagrodzenia, nie mamy wpływu podejmowane decyzje – mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Celem wyjaśnienia sytuacji zarząd województwa zaprosił na dzisiejsze posiedzenie prezesa Macieja Kazienko, ten jednak w ostatniej chwili poinformował, że na spotkanie się nie jednak stawi.

Zgodnie z zapisami ustawy Prawo ochrony środowiska jeśli zarząd województwa nie odwoła obecnego i nie powoła nowego prezesa WFOŚiGW, uprawnienia w tym zakresie przechodzą na Radę Nadzorczą Funduszu.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.