Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
02.08 – Ochotnicza Straż Pożarna z finansowym wsparciem

02.08 – Ochotnicza Straż Pożarna z finansowym wsparciem

02.08 - Ochotnicza Straż Pożarna z finansowym wsparciem

Stało się już praktyką, że jednostki OSP są tymi pierwszymi służbami ratowniczo – gaśniczymi na miejscu zdarzenia, gdzie wystąpiło zagrożenie bezpieczeństwa. Teraz mogą liczyć na finansowe wsparcie. Porozumienia z udziałem marszałka Mieczysława Struka w sprawie przekazania środków finansowych podpiszą burmistrzowie oraz wójtowie Gmin: Słupsk, Kępice, Czersk, Brusy, Rzeczenica, Koczała, Czarne, Człuchów, Parchowo, Tuchomie, Czarna Dąbrówka, Miastko, Lipnica, Borzytuchom, Bytów i Główczyce. Podpisanie odbędzie się w poniedziałek 5 sierpnia o godzinie 12.00 w Zapceniu (gm. Lipnica).

Sejmik Województwa Pomorskiego zdecydował się udzielić pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu sprzętu ratowniczo – gaśniczego dla OSP w łącznej wysokości 500 000 złotych.

Od 2009 roku przebiega sukcesywna wymiana sprzętu ratowniczo – gaśniczego oraz samochodów ratowniczo – gaśniczych. Proces ten aktywnie i finansowo wspiera Samorząd Województwa Pomorskiego, przekazując, co rocznie znaczne środki finansowe.

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatów Bytowskiego, Chojnickiego, Człuchowskiego oraz Słupskiego należą do bardzo sprawnych i dyspozycyjnych. Uczestniczą w lokalnych interwencjach na wypadek zagrożenia życia społeczeństwa, jak również o charakterze ponad lokalnym.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.