Aktualności

Zobaczyć piłkarskie gwiazdy i wspaniałą architekturę. Od kwietnia 2019 roku polecimy bezpośrednio z Gdańska do Barcelony

Samolot linii Ryanair na gdańskim lotnisku
Samolot linii Ryanair na gdańskim lotnisku. Fot. Aleksander Olszak

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair ogłosiły nowe kierunki lotów z polskich lotnisk. Wśród nowości jest połączenie z Pomorza do Barcelony. Samoloty będą latać od 1 kwietnia 2019 r.

 

Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu. Bilety już są dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

 

Kolejny południowy kierunek

Do 1 października 2018 r. z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku na hiszpańskie wybrzeże Costa Brava można polecieć liniami Wizz Air. Połączenie to zostanie jednak zlikwidowane. Jednak już od 1 kwietnia 2019 roku do Hiszpanii znowu zaczną latać samoloty. Połączenie zapewnią linie Ryanair. Samoloty z Gdańska będą startować dwa razy w tygodniu, w piątki i poniedziałki. Zależnie od dnia lot będzie odbywać się rano lub wieczorem i potrwa około 3 godzin. W Hiszpanii samoloty lądować będą na oddalonym o około 100 km od Barcelony lotnisku Reus.

 

Gaudi i piłkarze

Barcelona jest jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w Europie. Każdego roku odwiedza ją ponad 20 mln turystów. Miasto słynie z wielu zabytków, z których aż siedem znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Najbardziej znane budowle to zaprojektowane przez Antonio Gaudiego Casa Batllo i Casa Mila, oraz budowana od ponad 100 lat katedra Sagrada Familia. Na całym świecie znany jest również stadion Camp Nou, na którym swoje mecze rozgrywa jedna z najlepszych drużyn globu – FC Barcelona.

view szablon artykułu