Aktualności

Kaszubskie smaki w Ostrzycach! Zobacz mistrzów kuchni w akcji i spróbuj tradycyjnych potraw regionalnych

Festiwal Potraw Kaszubskich w Ostrzycach
Festiwal Potraw Kaszubskich w Ostrzycach. Fot. MD/kartuzy.naszemiasto.pl

W sobotę, 30 września 2017 r. odbędzie się konferencja i X festiwal „Kaszëbsczé Jestkù". Będzie interesująca dyskusja, pokazy gotowania na żywo i degustacja produktów tradycyjnych.

 

Wydarzenie ma promować tradycyjne produkty z Kaszub wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Województwa Pomorskiego.

 

Rozmowy o kuchni

Wydarzenie rozpocznie się od konferencji. Zaproszeni goście będą dyskutować o produktach tradycyjnych. Poruszona zostanie problematyka ich promocji oraz kanały dystrybucji. Zaprezentowana zostanie możliwość oferowania produktów tradycyjnych w restauracjach. Będzie również mowa o tym, jak dzięki wytwarzaniu produktów tradycyjnych aktywizować i integrować lokalną społeczność. Od przedstawicieli jednostek samorządowych uczestnicy dowiedzą się o możliwości współpracy rolników i producentów z dystrybutorami. Spotkanie zakończy dyskusja.   

 

Mistrzowie kuchni i konkurs kulinarny

Wiodącym wydarzeniem festiwalu będzie konkurs kulinarny. Zawodnicy, podzieleni na cztery grupy, będą przygotowywać nowe potrawy z tradycyjnych kaszubskich składników. Efekty konkursu mogą być bardzo zaskakujące. Udział w rywalizacji wezmą zarówno koła gospodyń wiejskich, jak również uczniowie szkół gastronomicznych. Wystartować mogą też osoby indywidualne.  Oryginalność, smak, technikę przyrządzania oraz estetykę podania będzie oceniała specjalna Kapituła Dobrego Smaku. Dla wszystkich uczestników festiwalu na żywo gotować będą mistrzowie kuchni. Czas spędzony w Ostrzycach umilać będzie kapela kaszubska.

 

 

 

 

view szablon artykułu