Aktualności

Znasz gwiazdy rocka lat. 70. i 80.? Możesz ich zobaczyć i posłuchać podczas Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty

Foreigner, fot. mat. prasowe Festiwalu Legend Rocka
Foreigner, fot. mat. prasowe Festiwalu Legend Rocka

Klasykę muzyki rockowej podczas wakacji prezentuje amfiteatr w okolicach Ustki i Słupska. W tym roku już po raz 13. zaprasza fanów w muzyczną podróż do przeszłości, ale nie zabraknie też elementów współczesnych.

 

Zespół Foreigner zagra w środę, 17 lipca 2019 r., we czwartek, 25 lipca wystąpi Thirty Seconds to Mars, natomiast 27 lipca będzie można posłuchać koncertu zespołu Status Quo. Następny wakacyjny miesiąc zapowiada się równie atrakcyjnie. Po raz pierwszy w Polsce 1 sierpnia wystąpi trzykrotny laureat nagrody Grammy – zespół Los Lobos, a 3 sierpnia zobaczymy i posłuchamy The Australian Pink Floyd Show.

 

O festiwalu

Rockowe spotkania odbywają się w lipcu i sierpniu cyklicznie od 2007 r. w amfiteatrze położonym w Dolinie Charlotty niedaleko Słupska. Zespoły pojawiające się w Strzelinku występują pod nazwami z lat 70. i 80. Warto zwrócić uwagę i docenić unikatowy klimat tego miejsca i wydarzenia. Festiwal – dzięki publiczności, artystom i organizatorom – z roku na rok sam zaczyna tworzyć swoją legendę.

 

Foreigner – po raz pierwszy w Polsce, 17 lipca 2019 r., środa, godz. 20.00

Z dziesięcioma albumami o statusie platynowych płyt oraz z 16 przebojami na liście Top 30, Foreigner jest powszechnie uważany za jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów na świecie z fantastycznym muzycznym arsenałem – sprzedaż płyt przekracza 80 milionów egzemplarzy. Zespół od 40 lat wciąż odnosi płytowe sukcesy. Oto jego niektóre porywające hymny rock and rolla: „Juke Box Hero", „Cold As Ice", „Hot Blooded", „Waiting For A Girl Like You", „Feels Like The First Time", „Urgent", „Head Games", „Say You Will", „Dirty White Boy", „Long, Long Way From Home" i światowy hit „I Want To Know What Love Is".

Przed Foreignerem, o godz. 20.00, wystąpi zespół Cheap Tobacco – nominowany do Fryderyka 2019. Określani są jako nadzieja polskiego blues-rocka, porównywani do The Black Keys. Nie da się ich łatwo zaszufladkować, zwłaszcza że każdy koncert to zupełnie inaczej opowiedziana historia. Wokalistka została trzykrotnie uznana za najlepszą bluesową wokalistkę w Polsce, nominowana do wokalistki rocku przez Antyradio. Kto lubi i ceni dobre teksty, żywiołowość, energię mocnych brzmień, a także nostalgię spokojniejszych ballad – zakocha się w muzyce zespołu!

 

Status Quo – 27 lipca 2019 r., godz. 21.30

Od dawna wierni fani festiwalu upominali się o grupę muzyczną, która stała się, podobnie jak The Beatles i The Rolling Stones, prawdziwym symbolem brytyjskiej muzyki rockowej – o Status Quo. Zespołowi udało się umieścić na brytyjskiej liście przebojów ponad 60 utworów. Niektóre z nich stały się rozpoznawalne na całym świecie, np. „In the Army Now" i „Come on You Reds", „Rockin' All Over the World" i „Down, Down". Występowali wspólnie z Dire Straits, Paulem McCartneyem, The Who, Queen, Davidem Bowie. Francis Rossi (współzałożyciel, wokalista, gitarzysta i autor tekstów) i Rick Parfitt (gitarzysta) w 2010 r. zostali uhonorowani przez królową Elżbietę II tytułem Oficera Orderu Imperium Brytyjskiego.

 

Los Lobos – po raz pierwszy w Polsce, 1 sierpnia 2019 r., czwartek, godz. 20.00

Trzykrotni laureaci Grammy – najsympatyczniejsze Wilki na światowej scenie muzycznej po raz pierwszy zagrają w Polsce. To jeden z najbardziej cenionych amerykańskich zespołów ostatnich dekad ubiegłego wieku, do dziś uważany za wzorcowy przykład kulturowego tygla Ameryki. Na czołówki światowych list przebojów wyniósł ich w 1987 roku singiel „La Bamba" – radosne i taneczne wspomnienie złotej ery rock and rolla. Łączą w swojej twórczości elementy rocka, bluesa, tex-mex, country, R & B i folkloru aż po granice eksperymentalnego rocka.

Jako support wystąpi brytyjska grupa Wille and the Bandits – wychwalana przez krytyków i określana przez legendy rocka jako jeden z najbardziej dynamicznych zespołów na świecie, łączący elementy bardziej akustyczne z brzmieniem rock and rollowych gitarowych riffów znanych choćby z brzmienia Led Zeppelin. Wille and the Bandits wirtuozerskimi solówkami na gitarach elektrycznych kojarzonymi z muzyką Pink Floyd, jak również formą wyrazu wokalnego zbliżoną do John Butler Trio, wprawia publiczność w zachwyt.

 

The Australian Pink Floyd Show – 3 sierpnia 2019 r., sobota

Najbardziej znany tribute band, wykonujący na koncertach muzykę legendarnego zespołu Pink Floyd, koncertuje nieprzerwanie od ponad 30 lat. Pierwszy koncert odbył się w australijskim mieście Adelaide w 1988 r. Od tamtej pory wystąpili w ponad 35 krajach na całym świecie. Na swoim koncertowym koncie mają m.in. występ na urodzinach jednego z liderów i kompozytorów Pink Floyd – Davida Gilmoura, w trakcie którego na scenie towarzyszył im zmarły w 2008 r. Rick Wright.

Przed Australian Pink Floyd Show wystąpi polska grupa RSC, obecna na scenie muzycznej od 38 lat. Zespół swoją działalność artystyczną prowadził w Rzeszowie od 1981 r., występował podczas tras koncertowych wraz z wieloma gwiazdami polskiej estrady, był laureatem i uczestnikiem wielu festiwali: Open Rock w Krakowie, Festiwal w Jarocinie, Rockowisko w Łodzi, Kart Rock w Jeleniej Górze. W 1983 r. płyta zespołu RSC uzyskała status złotej płyty i sprzedała się w nakładzie 700 tys., a dwie z ich piosenek – „Życie to teatr" i „Fabryka snów" – znalazły się na składance „Na luzie", wśród przebojów zespołów: Lady Pank, Urszula, Budka Suflera, Maanam, Lombard. Po latach grupa reaktywowała się, koncertuje i nagrywa w oryginalnym składzie sprzed 38 lat, co branża muzyczna określiła jako ewenement na polskim rynku polskim.

 

Festiwal Legend Rocka

To niezapomniane i pełne wrażeń widowisko, które już na stałe wpisało się w kalendarz letnich wydarzeń kulturalnych w Polsce. Koncerty charakteryzują się niezwykłą atmosferą, która pozwala cieszyć się muzyką w wyjątkowy sposób. Ze względu na przepiękne usytuowanie amfiteatru i jego kameralność, kontakt z muzykami nie jest utrudniany, co daje poczucie bliskości z artystami. Podczas poprzednich edycji amfiteatr gościł m.in. Roberta Planta, Boba Dylana, Carlosa Santanę, Zz Top, Alice Coopera, Deep Purple.

 

13. Festiwal Legend Rocka

17 lipca 2019 r., środa, godz. 20.00 – Foreigner
25 lipca 2019 r., czwartek, godz. 20.00 – Thirty Seconds to Mars
27 lipca 2019 r., sobota, godz. 21.30 – Status Quo
1 sierpnia 2019 r., czwartek, godz. 22.00 – Los Lobos
3 sierpnia 2019 r., sobota, godz. 20.00 – The Australian Pink Floyd Show

  • Dolina Charlotty 
  • Strzelinko 14, Zamełowo
  • okolice Ustki i Słupska
  • bilety: 150-260 zł 

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Festiwalu Legend Rocka

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości