Aktualności

Czy wiesz, kto został najlepszym sołtysem w województwie pomorskim? Wielki plebiscyt rozstrzygnięty

Sołtys Pomorza
Sołtys Pomorza. Fot. Sławomir Lewandowski

Maciej Czarnecki z Rakowska w gminie Gniew oraz sołectwo Rekowo Górne w gminie Puck zostali laureatami plebiscytu Sołtys Pomorza 2017 i Sołectwo Pomorza 2017. Zwycięzca pojedzie na Wyspy Kanaryjskie.

 

– To właśnie sołtysi są pierwszym ogniwem samorządu terytorialnego. Dzięki wam małe ojczyzny pięknieją. Ten plebiscyt pokazuje jak jesteście ważni – takimi słowami marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk powitał zgromadzonych w sali im. Lecha Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego laureatów plebiscytu.

 

Najlepsze sołectwo – Rekowo Górne

Sołectwem roku zostało Rekowo Górne w gminie Puck. Nagrodę, pięć tysięcy złotych, sołtys Rekowa przeznaczy na budowę siłowni na otwartym powietrzu. Każde z sołectw-laureatów plebiscytu otrzymało również bon na usługi promocyjne na łamach Dziennika Bałtyckiego.

 

Sołtys z Rakowca leci na Kanary

Po zliczeniu wszystkich głosów zwycięzcą w kategorii Sołtys Roku okazał się Maciej Czarnecki z Rakowca. Oprócz pamiątkowej statuetki i medalu, zwycięzca pojedzie wraz z żoną na tygodniowe wczasy na Wyspach Kanaryjskich. Sołtysi, którzy zajęli miejsca drugie, trzecie i czwarte zostali zaproszeni na weekendowy pobyt w luksusowym hotelu na zamku w Gniewie.  

 

Sołtys i Sołectwo roku

Uroczysta gala 29 maja 2017 r. zakończyła drugą edycję plebiscytu. Konkurs jest organizowany przez redakcję Dziennika Bałtyckiego. Podczas uroczystości medalami i statuetkami oraz nagrodami rzeczowymi, wyróżnieni zostali laureaci pierwszych trzech miejsc w województwie, oraz zwycięzcy w każdym z pomorskich powiatów.

Galeria zdjęć z wręczenia nagród Sołtys i Sołectwo Roku 2017 na stronie Dziennika Bałtyckiego.

view szablon artykułu