Aktualności

Zaprojektuj wyjątkową machinę latającą i poszybuj nią jak najdalej. Red Bull Konkurs Lotów wraca do Gdyni

Red Bull Konkurs Lotów
Fot. mat. prasowe

Po czterech latach przerwy znów będzie można podziwiać machiny latające skonstruowane przez amatorów. 4 sierpnia 2019 r. na Skwerze Kościuszki odbędzie się finał Konkursu Lotów Red Bull. Zgłoszenia latających drużyn przyjmowane są do 14 maja 2019 r.

 

W poprzedniej edycji z Pomorza wystartowało aż 15 ekip podniebnych śmiałków. Województwo to było najliczniej reprezentowanym regionem, a pomorskie drużyny zdominowały podium. Miejsce trzecie przypadło ekipie Wściekłego Wiewióra. Drugie miejsce zajęła załoga Fly N'Roll, a triumfowali Flinstonowie i Pterodaktyl oraz ich pojazd inspirowany kreskówką z czasów prehistorycznych. Zwycięzcy poprzedniej odsłony konkursu, pomimo niesprzyjających warunków, poszybowali najdalej i osiągnęli odległość 10,8 m.

 

Poszukiwani kreatywni konstruktorzy

Pierwsza faza rejestracji do 6. edycji Red Bull Konkurs Lotów potrwa do 14 maja 2019 r. Ci, którzy mają w sobie żyłkę konstruktora oraz cenią dobrą zabawę z nutką rywalizacji, powinni zgłosić się poprzez stronę Red Bull Konkurs Lotów po specjalny pakiet rejestracyjny. Aby go otrzymać należy zagrać na stronie konkursu w krótką grę, w której trzeba udowodnić swój refleks i wytrwałość. Następne kroki w drodze po miejsce w finale to zebranie drużyny i zaprojektowanie własnej machiny. Jej projekt należy wysalać do 28 maja 2019 r.

Konstrukcja będzie oceniona przez specjalne jury. W panelu sędziowskim zasiądą m.in. Natalia Nykiel, Adam Małysz, Łukasz Czepiela i Filip Chajzer. To oni wybiorą 37 najbardziej kreatywnych i mających szansę na daleki lot konstrukcji. Lista zakwalifikowanych zostanie ogłoszona 11 czerwca 2019 r. Dodatkowo trzy zespoły zostaną wybrane przez publiczność w głosowaniu internetowym i otrzymają tzw. dziką kartę.

Kto poleci najdalej?

Domorośli konstruktorzy i piloci zmierzą się ze sobą na oczach publiczności oraz szerokiego grona sędziowskiego 4 sierpnia 2019 r. na Skwerze Kościuszki. Zostanie tam ustawiona 6-metrowa rampa, z której będą startować machiny. W ocenie lotów liczyć się będzie długość lotu, kreatywność konstrukcji i wrażenie, jakie maksymalnie 4-osobowy zespół zrobi na widzach podczas pokazu na rampie. Dotychczasowy rekord w międzynarodowej historii Red Bull Konkursu Lotów wynosi 78 m i ustanowiony został 21 września 2013 r. podczas przystanku w Long Beach w USA

Fot. mat. prasowe.

 

Ogólnopolski finał Red Bull Konkursu Lotów to nie jedyny powód, dlaczego warto wybrać się na pierwszy weekend sierpnia do Gdyni. W sobotę będzie można podziwiać pokazy akrobacji lotniczej m.in. Łukasza Czepieli (Zivko EDGE 540T) oraz międzynarodowej ekipy The Flying Bulls. Tego dnia na plaży w Gdyni zaparkuje również Red Bull Tour Bus, mobilna scena, na której wystąpi m.in. Natalia Nykiel.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości