Aktualności

Za unijne pieniądze zrealizowałeś projekt, a może pomogłeś innym. Pochwal się mieszkańcom Pomorza. Weź udział w DOFE!

Fot. ©Depositphotos/Klava
Fot. ©Depositphotos/Klava

Śpiesz się! Termin zgłoszeń projektów w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich upływa już 30 kwietnia 2018 r. To największe wydarzenie promujące projekty europejskie w Polsce.

 

VI edycja DOFE odbędzie się 11-13 maja 2018 r. w całej Polsce.

 

Czemu warto wziąć udział w DOFE?

– Warto uczestniczyć w Dniach Otwartych, aby pokazać mieszkańcom, jak miliony złotych z Unii Europejskiej zmieniają pomorski krajobraz. Każdego roku pojawiają się nowe projekty. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak bardzo ich życie zmienia się wraz z kolejnymi inwestycjami – mówi Martyna Sawicka z Departamentu Programów Regionalnych UMWP. – Udział w akcji to również bezpłatna promocja. Informacje z organizowanych wydarzeń będą szeroko prezentowane w mediach krajowych, lokalnych oraz w mediach społecznościowych – dodaje.

 

Jak zgłosić udział?

Zgłoszenie jest bardzo proste i odbywa się drogą elektroniczną. Wystarczy wypełnić specjalny formularz znajdujący się na stronie dniotwaerte.eu. Należy zaplanować ciekawą ofertę. Może to być na przykład zwiedzanie z przewodnikiem niedostępnych na co dzień miejsc czy wspólne warsztaty dla chętnych. Atrakcje mogą być bezpłatne lub biletowane ze zniżką. Czas na nadsyłanie zgłoszeń jest do 30 kwietnia 2018 r.

 

Czym są DOFE?

Jest to ogólnokrajowa akcja koordynowana przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. To również okazja do pokazania szerokiej publiczności projektów zrealizowanych przy wsparciu samorządu województwa pomorskiego za pomocą Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. – DOFE to nie jest zwykła akcja promocyjna. Są to setki wydarzeń w całym kraju, w których udział biorą tysiące mieszkańców – mówi Jan Szymański, dyrektor Departamentu Programów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Dni Otwarte są również elementem kampanii Europe in my region, która pokazuje mieszkańcom całej Unii Europejskiej korzyści płynące z członkostwa. Wszelkie dodatkowe informacje można znaleźć na stronie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

view szablon artykułu

Aktualności