Aktualności

Z Rumi Janowa do Lublina przez Częstochowę. Trzech przewoźników i jeden bilet. Pakiet Podróżnika już w sprzedaży

Tablica z odjazdami pociągów
Tablica z odjazdami pociągów. Fot. Aleksander Olszak

PKP SKM w Trójmieście, PKP Intercity oraz Polregio wprowadzają do sprzedaży wspólny bilet. Teraz jego zakup będzie łatwiejszy, a podróż może być tańsza.

 

Bilet będzie dostępny w kasach SKM, IC i Polregio od najbliższego poniedziałku, 11 września 2017 r.

 

Jeden blankiet

Do tej pory każdy z przewoźników stosował swoje bilety. Teraz, po wielu latach prac, zniknie uciążliwa konieczność stania w kolejkach do kilku kas. Już od najbliższego poniedziałku, 11 września 2017 r. podróżny jadący na przykład z Rumi Janowa do Krakowa, w kasie trójmiejskiej Szybkiej Kolei Miejskiej dostanie jeden blankiet na całe połączenie z uwzględnieniem wszystkich przewoźników.

 

Będzie (nieznacznie) taniej

Dzięki zastosowaniu jednego blankietu, niektóre podróże koleją powinny być trochę tańsze. Każdy z przewoźników stosuje taryfy oparte na liczbie przejechanych kilometrów. To się nie zmieni. Zmieni się jednak sposób liczenia odległości. Na przykład, przy połączeniu Polregio + PKP IC + Polregio kilometry przejechane w pociągu osobowym będą się sumować. A im kilometrów więcej, tym tańszy jest przejazd. W ramach wspólnego biletu będą honorowane wszystkie ulgi handlowe i ustawowe.

 

Co dalej ze wspólnym biletem?

Prace w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa cały czas trwają. Następnym celem ma być włączenie do współpracy kolejnych przewoźników kolejowych w Polsce. Dyskutowana jest również kwestia zmiany taryf wszystkich przewoźników tak, aby przejechane kilometry liczone były łącznie.

 

 

view szablon artykułu