Aktualności

Z książką na imprezę? Na terenie 100czni w Gdańsku stanął specjalny kontener z literaturą

BookRoom Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku na 100czni. Fot. WiMBP
BookRoom Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku na 100czni. Fot. WiMBP

BookRoom to akcja Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki w Gdańsku. Do końca września 2019 roku na terenie 100czni będzie działał kontener z literaturą przeznaczoną do bookcrossingu, czyli bezpłatnej wymiany książek. Można przyjść i wziąć wybrany tytuł do poczytania, ale też podzielić się z innymi ulubionymi książkami.

 

Bookcrossing to międzynarodowa akcja dzielenia się książkami w przestrzeni publicznej. Polega na bezpłatnym pozostawianiu literatury w dowolnych miejscach, np. na ławce w parku, w kawiarni, sklepie, w kinie czy teatrze po to, by znalazca mógł ją przeczytać i przekazać dalej. Powstają też specjalne miejsca dla „wolnych książek" – to tzw. półki bookcrossingowe.

Weź i przekaż dalej

Właśnie taką półkę stworzyła Wojewódzka i Miejska Biblioteki w Gdańsku w przestrzeni 100czni. BookRoom jest zaadaptowanym do akcji bookcrossingowej kontenerem, w którym można znaleźć ponad 700 książek do wymiany. Bibliotekarze zachęcają, by wybierać z odstępnej oferty, ale też przynosić swoje książki dla innych miłośników czytania.

Regały z literaturą to nie wszystko. Są wygodne fotele do czytania. Można skorzystać z kącika dziecięcego, gdzie oprócz tytułów dla najmłodszych, znalazły się przybory do kolorowania oraz biblioteczna gra planszowa „Mistrz Bajek". Będzie można też zapoznać się ofertą poszczególnych filii biblioteki.

BookRoom znajduje się na trasie, na lewo od sceny 100czni.

 

BookRoom na 100czni

  • sierpień – wrzesień 2019 r.
  • wtorek-piątek, godz., 13.00-20.00
  • sobota-niedziela, godz. 12.00-20.00
  • 100cznia
  • ul. Popiełuszki 5
  • Gdańsk

BookRoom znajduje się na trasie, lewo od sceny 100czni.

Fot. WiMBP w Gdańsku

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności