Aktualności

Z kijami dookoła zbiornika Jasień. Druga edycja Nordic Walking Gdansk 2019 już w niedzielę

Nordic Walking Gdańsk 2019
Nordic Walking Gdańsk 2019. Fot. mat. pras. organizatora

Zawody odbędą się w zupełnie nowej formule. Oprócz wyścigu indywidualnego będzie sztafeta. A wszystko to w okolicach zbiornika Jasień w Gdańsku. Zawody Nordic Walking Gdańsk 2019 już w niedzielę, 4 sierpnia 2019 r.

 

Zawody organizuje Gdański Ośrodek Sportu.

 

Z kijami przez Jasień

Druga edycja zawodów Nordic Walking Gdańsk odbędzie się w dzielnicy Jasień. Trasa została wytyczona wokół zbiornika retencyjnego Jasień i na terenach byłego poligonu, który pełni obecnie rolę terenu rekreacyjnego dla południowych dzielnic Gdańska. To doskonała okazja, aby poznać ten dynamicznie zmieniający się rejon miasta.

 

Trasa pętli Nordic Walking Gdańsk 2019 Jasień. Mat. pras. organizatora

 

Indywidualnie i w sztafecie

Druga edycja imprezy odbędzie się w zmienionej formule. Najpierw na trasą wyjdą zawodnicy indywidualni. Będą mieli do pokonania trasę długości 4,6 km. Następnie rozegrany zostanie bieg sztafetowy. Wystartują czteroosobowe zespoły, a każdy zawodnik będzie miał do przejścia 2.3 km. Taka formuła zapewni nie tylko niezapomniane emocje, ale również wpłynie na lepszą integrację środowiska Nordic Walking.

 

Udział w zawodach należy zgłosić przez formularz rejestracyjny na stronie Gdańskiego Ośrodka Sportu. Limit zgłoszeń to 150 osób indywidualnych oraz 50 sztafet. W ramach wolnych miejsc będzie możliwa rejestracja w biurze zawodów w dniu imprezy.

 

Program zawodów

12.00 – 13.30 Wydawanie pakietów startowych – start indywidualny 4,6 km

12.00 – 15.30 Wydawanie pakietów startowych – sztafety

14.00 – Start marszu indywidualnego na 4,6 km

15.30 – Dekoracja zwycięzców marszu indywidualnego na 4,6 km

16.00 – Start sztafet

17.45 – Dekoracja sztafet. Zakończenie imprezy

view szablon artykułu