Aktualności

Z Kartuz do Mojusza nową drogą. Dofinasowanie na remont wojewódzkiej 211

Droga wojewódzka 211
Droga wojewódzka 211. Fot.mat. ZDW Gdańsk

Nowa nawierzchnia, chodniki dla pieszych i ułatwienia dla rowerzystów. Bezpieczniejszy i szybszy przejazd. Tak będzie po modernizacji ponad 15 km drogi

 

W uchwale z dnia 13 października 2017 r. Zarząd Województwa Pomorskiego przyznał projektowi modernizacji drogi wojewódzkiej 211 na odcionku Mojusz - Kartuzy, dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Wojewóztwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Droga po nowemu

Przebudowa drogi wojewódzkiej ma na celu poprawę bezpieczeństwa kierowców oraz pieszych i rowerzystów. Cały odcinek pomiędzy Kartuzami a Mojuszem uzyska nową, równą nawierzchnię. Dzięki wzmocnieniu podłoża, droga uzyska lepszą nośność, a co za tym idzie lepszą odporność na zwiększający się ruch samochodów. Zostaną wybudowane nowe zatoki przystankowe oraz chodniki i ciągi rowerowe do nich prowadzące. Zmodernizowany będzie most nad rzeką Łebą oraz przejazdy kolejowe na nieużywanej obecnie linii Kartuzy – Sierakowice. W terenie zabudowanym oraz w miejscach niebezpiecznych zamontowane zostanie oświetlenie LED.

 

Pieniądze czyli ile to będzie kosztować?

Modernizacja dróg nie jest tanią inwestycją. Łączny koszt całego projektu to ponad 58 milionów złotych. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego to blisko 85 procent tej kwoty, czyli około 47 milionów. Inwestycja powinna zostać wykonana do końca 2019 roku.

view szablon artykułu