Aktualności

Z Gdańska do Düsseldorfu w półtorej godziny. Jesienią liniami Eurowings polecimy do Niemiec

Skrzydło samolotu
Fot. Aleksander Olszak

Z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku będzie można polecieć do Düsseldorfu. Loty będą cztery razy w tygodniu. Podróż potrwa półtorej godziny.

 

Pierwszy lot na nowej trasie odbędzie się 27 października 2019 r. Można już kupować bilety. Ich ceny w jedną stronę zaczynają się od 129 zł. Lot będzie obsługiwany samolotami Airbus A320 i A319.

 

Loty cztery razy w tygodniu

Linie Eurowings będę latać na trasie Gdańsk – Düsseldorf cztery razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Z Gdańska wylecimy o godz. 14.30, a w Düsseldorfie wylądujemy o godz. 16.10. Podróż powrotna rozpocznie się w Niemczech o godz. 12.20. Samolot wyląduje na gdańskim lotnisku po półtorej godziny.

Lotnisko w Düsseldorfie jest położone 6 km na południe od miasta i jest jednym z największych portów lotniczych w Niemczech. Jest też ważnym portem przesiadkowym na europejskiej mapie lotniczej.

 

Pierwsze loty

Połączenie z Düsseldorfem jest pierwszym, który niemiecka linia lotnicza Eurowings będzie realizowała z i do Gdańska. Firma należy do grupy Lufthansa. – To kolejny, już ósmy, przewoźnik sieciowy latający z Gdańska – mówi Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. – Bardzo się cieszymy z informacji o planach uruchomienia połączenia z Gdańskiem. Oferta lotów do Düsseldorfu powiększa do dziesięciu liczbę portów przesiadkowych, do których będzie można polecieć ze stolicy Pomorza – tłumaczy prezes Kloskowski.

 

Połączenia z gdańskiego lotniska

Londyn Luton, Londyn Gatwick (15.06.2019), Liverpool, Doncaster – Sheffield, Wiedeń, Billund, Turku, Paryż, Kutaisi Gruzja, Barcelona El Prat, Eindhoven, Rejkjawik, Brema, Dortmund, Kolonia/Bonn, Hamburg, Oslo Gardermoen, Oslo Torp, Tromso, Bodo (22.05.2019), Trondheim, Alesund, Bergen, Haugesund, Stavanger, Kristiansand, Aberdeen, Sztokholm – Skavsta, Goeteborg, Malmo,  Kijów, Charków, Lwów, Bergamo (Wizz Air).

Londyn Stansted, Manchester, Newcastle, Birmingham, Bristol, Leeds Bradford, Aarhus, Ateny (od 11 maja.2019), Barcelona Reus, Alicante, Dublin, Belfast, Cork, Malta, Oslo Torp, Kraków, Wrocław,  Edynburg, Sztokholm – Skavsta, Goeteborg, Vaxjo, Kijów, Bergamo, Piza, Kopenhaga (27 października 2019), Hamburg (27 października 2019) (Ryanair).

Kopenhaga,  Oslo Gardermoen, Bergen, Sztokholm (SAS); Frankfurt, Monachium (Lufthansa); Amsterdam (KLM); Zurych (Swiss); Tel Awiw, Warszawa, Kraków (LOT); Helsinki (Finnair); Ryga (airBaltic); Düsseldorf (Eurowings) (27 października 2019); Helsinki, Oslo Gardermoen (Norwegian); Berlin (easyJet).

 

 

 

view szablon artykułu