Aktualności

Wystartowała największa w Polsce konferencja technologiczna Infoshare. W Gdańsku spotyka się ponad 6 tys. uczestników [ZDJĘCIA]

Prelekcja na jednej ze scen Infoshare – Growth Stage.
Prelekcja na jednej ze scen Infoshare – Growth Stage. Fot. Aleksandra Chalińska

Infoshare to największa w Polsce i środkowej części Europy konferencja technologiczna, która skupia programistów, marketerów, deweloperów, start-uperów i przedstawicieli korporacji. Przez dwa dni wezmą udział w prawie 200 wykładach, warsztatach i debatach o nowych technologiach, marketingu i biznesie.

 

Jest to już 13. edycja konferencji Infoshare, która odbywa się w gdańskim Amber Expo 8 i 9 maja 2019 r. W tym roku hasłem przewodnim jest „Share what is worthy".

 

Przestrzeń inspiracji i nawiązywania kontaktów

W budynku AmberExpo znalazło się dziewięć scen tematycznych, na których prelekcje wygłosi 200 autorytetów ze świata technologii, biznesu i marketingu. Uczestnicy będą debatować m.in. o tym, czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka, jak zmienia się świat technologii i dokąd zmierza.

Infoshare to również przestrzeń inspiracji oraz możliwość poszukiwania nowych rozwiązań dla firm i pracowników. – Cieszę się, że udało się po raz kolejny zorganizować w Gdańsku konferencję Infoshare – powiedziała podczas otwarcia Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. – Bliskie jest nam hasło tegorocznej edycji, które mówi o tym, by dzielić się tym, co jest wartościowe, godne i ważne. Lubimy to robić i cieszę się, że dzięki temu udaje się nam wszystkim zmieniać świat, również rzeczywistość biznesu – podkreśliła Dulkiewicz.

Ważną częścią konferencji są spotkania dla właścicieli firm oraz start-upów. Mają okazję nawiązać kontakty biznesowe, zaprezentować własne możliwości przed inwestorami oraz zyskać wsparcie w rozwoju. Najlepsze start-upy walczą w konkursie o nagrodę 20 tys. euro, którą mogą przeznaczyć na rozwijanie swoich rozwiązań. Za drugie miejsce nagroda wyniesie 7 tys. euro, a za trzecie 3 tys. euro.

Na scenie pojawi się również znany podróżnik Marek Kamiński i poruszy temat światowych wyzwań w kontekście nowych technologii. Do odwiedzania jest kilkadziesiąt stanowisk firm z branż deweloperskich, technologicznych, modowych, a także banków. Swoje stanowisko ma także projekt Live more. Pomerania, który zachęca do zamieszkania na Pomorzu, gdzie wyjątkowo łatwo osiągnąć idealny balans pomiędzy pracą a życiem prywatnym.

Zobacz: szczegółowy program wydarzeń na stronie Infoshare.

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości