Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/f5710f94-19db-4c28-b391-78e49142bade.jpg Wyremontowana zaprasza czytelników na spotkania autorskie. Ponowne otwarcie Biblioteki Oliwskiej w Gdańsku

Wyremontowana zaprasza czytelników na spotkania autorskie. Ponowne otwarcie Biblioteki Oliwskiej w Gdańsku

Biblioteka Oliwska w Gdańsku

Jeszcze w styczniu 2018 r. zostanie otwarta Biblioteka Oliwska, która przeszła gruntowny remont. Na ponad 300 mkw. wydzielona została część dla dzieci i młodzieży, a także wypożyczalnia książek i strefa relaksu.

 

Na czytelników czeka większy i nowszy księgozbiór, który w tej chwili liczy 23 tys. woluminów, w tym aż 5 tys. beletrystyki dla dzieci, 9 tys. beletrystyki dla dorosłych oraz blisko 2 tys. audiobooków.

 

Otwarcie biblioteki i spotkania z autorami bestsellerów

Nowe wnętrze biblioteki będzie można zobaczyć już we wtorek, 30 stycznia 2018 r. od godz. 18.00. Tego dnia odbędzie się spotkanie z Elżbietą Cherezińską, autorką bestsellerowego cyklu „Odrodzone królestwo”, poświęconego historii Polski z czasów rozbicia dzielnicowego. Dzień później, 31 stycznia 2018 r. o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Ignacym Karpowiczem, jednym z najciekawszych współczesnych pisarzy, autorem takich powieści, jak „Cud”, „Balladyny i romanse”, „Sońka” i „Miłość”.

 

Nietypowe spotkania

W Bibliotece Oliwskiej odbywać się będzie nowy cykl spotkań „Drogą mniej uczęszczaną”. Bohaterami wydarzeń będą osoby mające odwagę zająć się tematami mniej popularnymi, wymagającymi od nich dużego zaangażowania i uwagi. Zaproszeni goście przybliżą swoje nietypowe pasje, opowiedzą o tym, co ich motywuje i sprawia, że chcą poświęcać swój czas i energię na coś, co innym wydaje się trudne czy zbyt angażujące. Uczestnicy spotkań będą mogli poznać drogę, jaką musieli przebyć bohaterowie, aby móc realizować swoje plany. Najbliższe dwa spotkania w ramach cyklu „Drogą mniej uczęszczaną” odbędą się 28 lutego – z Iloną Wiśniewską i 23 marca – z Elżbietą Kinowską.

 

Elżbieta Cherezińska — pisarka i teatrolożka. Autorka bardzo popularnych powieści historycznych. Zadebiutowała napisaną wspólnie z Szewachem Weissem literacką biografią ambasadora „Z jednej strony, z drugiej strony”. Następnie wydała powieść opartą na materiale faktograficznym z getta łódzkiego „Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum”. Jej kolejne powieści to dwa duże cykle: „Północna droga”, której akcja rozgrywa się w Skandynawii na przełomie X i XI wieku oraz „Odrodzone królestwo” – opowiadające o końcu rozbicia dzielnicowego w Polsce. Pasje związane z polskim średniowieczem kontynuowała w „Grze w kości”, będącej opowieścią o Bolesławie Chrobrym i dwutomowej historii jego siostry, „Królowej Świętosławy Hardej” i „Królowej”. Poza średniowieczem, w krąg zainteresowań Cherezińskiej wchodzi II wojna światowa, o której traktuje powieść „Legion” i dzieje Europy w XIX wieku opowiadane w monumentalnym „Turnieju cieni”.

Ignacy Karpowicz — jeden z najciekawszych współczesnych pisarzy. Autor sześciu powieści („Niehalo”, „Cud”, „Gesty”, „Balladyny i romanse”, „Ości”, „Sońka”). Laureat Paszportu „Polityki” 2010 za powieść „Balladyny i romanse”, nominowany wcześniej do tej nagrody za „Niehalo” (2006). Otrzymał cztery nominacje do Nagrody Literackiej Nike za „Gesty” (2009), „Balladyny i romanse” (2011), „Ości” (2014) oraz „Sońkę” (2015). Jest felietonistą magazynów „Charaktery”, „Polityka”, „Dziennik Opinii” oraz recenzentem „Gazety Wyborczej”. W listopadzie 2017 r. ukazała się jego najnowsza powieść pt. „Miłość”.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.