Aktualności

Wymiana doświadczeń, nowe kontakty i pomysły. Wizyta studyjna w Brukseli dla organizacji pozarządowych

Fot. faceboook.com/European Committee of the Regions
Fot. faceboook.com/European Committee of the Regions

W dniach 8-11 października 2018 r. w Brukseli odbędzie się Europejski Tydzień Regionów i Miast. Pomorskie organizacje pozarządowe, które zajmują się ochroną środowiska, przeciwdziałaniem zmianom klimatu lub efektywnością energetyczną, mają szansę na bezpłatny wyjazd na seminaria i spotkania.

 

 Kandydatury można zgłaszać do 24 sierpnia 2018 r.

 

Jest pięć miejsc

Wizyta studyjna w Brukseli to okazja do wymiany pomysłów między organizacjami pozarządowymi z całej Europy. Będzie można dowiedzieć się o planach na przyszłość, podzielić się swoimi doświadczeniami, zdobyć nowe kontakty i poznać najlepsze praktyki w zakresie działań NGO-sów.

Poszukiwane są organizacje pozarządowe, które prężnie działają w sferze ochrony środowiska, przeciwdziałaniu zmianom klimatu lub efektywności energetycznej. Muszą posiadać siedzibę na terenie województwa pomorskiego. Z jednej organizacji w procesie rekrutacji może uczestniczyć tylko jedna osoba. Ze wszystkich kandydatur stowarzyszenie, przy wsparciu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej UMWP, wybierze pięć osób, które pojadą na Europejski Tydzień Regionów i Miast. Będą miały zapewniony bezpłatny lot oraz nocleg w Brukseli. Wyniki poznamy w ciągu 21 dni po zakończeniu rekrutacji, czyli po 14 września 2018 r.

Proces aplikacji oraz tryb wyboru kandydatów dostępny jest na stronie stowarzyszenia Pomorskie w UE.

 

Europejski Tydzień Regionów i Miast 2018 (European Week of Regions and Cities) to wydarzenie organizowane przez Komisję Europejską i Komitet Regionów od 2003 r. Tegoroczne spotkanie, odbywające się pod hasłem przewodnim „Za silną unijną polityką spójności po 2020 roku", poświęcone będzie dyskusjom regionów oraz miast na temat przyszłej polityki spójności, która w tym roku obchodzi 30-lecie. Spotkania i wykłady dotyczyć będą przyszłości Unii Europejskiej, a także prezentacji dobrych praktyk w zakresie realizacji projektów europejskich.

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka