Aktualności

Wyjątkowa dzielnica Gdańska, gdzie króluje przyroda. Ruszają spacery z Lokalnymi Przewodnikami po Wyspie Sobieszewskiej

Wyspa Sobieszewska.
Wyspa Sobieszewska. Fot. mat. pras. IKM/Dominik Werner

Od Ptasiego Raju do mewiej Łachy. Oddalona od centrum Gdańska dzielnica Sobieszewo ma wiele do zaoferowania. Będzie to tez kolejna dzielnica po której oprowadzać będą Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Pierwszy spacer w poniedziałek 8 lipca 2019 r.

 

Udział w spacerach, organizowanych przez Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku jest bezpłatny.

 

Jedyna taka dzielnica

Sobieszewo jest stosunkowo młodą dzielnicą Gdańska. W granice administracyjne miasta Wyspa Sobieszewska została włączona w 1973 roku. – To wyjątkowy obszar, na którym króluje przyroda. Znajdują się tu dwa rezerwaty przyrody, Mewia łacha i Ptasi Raj – mówi Barbara Sroka, z IKM. – Na spacerach zanurzymy się w morski charakter wyspy. Poznamy jej zakamarki spacerując między innymi po porcie w Świbnie, czy po Górkach Wschodnich – dodaje.

 

Sobieszewskie spacery

 W lipcu zaplanowanych zostało osiem spacerów. Poświęcone będą konkretnej tematyce. Np. 9 i 23 lipca przewodnicy oprowadzą po centrum Sobieszewa, a 20 lipca 2019 r. Waldemar Nocny zabierze uczestników na wycieczkę do portu w Świbnie i innych interesujących miejsc w rejonie ujścia Wisły. Pierwszy, inauguracyjny spacer poprowadzą wszyscy lokalni przewodnicy i przewodniczki.

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości